دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

فیچ: تنش های تجاری ایالات متحده و چین فروکش کرده است اما برطرف نشده است

اخبار امروز -اقتصادیچین-ایالات-متحده فیچ: تنش های تجاری ایالات متحده و چین فروکش کرده است اما برطرف نشده است اخبار ایران و جهان

جنگ اقتصادی(چین-ایالات متحده)

فیچ: تنش های تجاری ایالات متحده و چین فروکش کرده است اما برطرف نشده است

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : آژانس رتبه بندی اعتبار Fitch امروز ، سه شنبه گفت ، توافقنامه تجارت “یک مرحله” بین ایالات متحده و چین تنش های تجاری را کاهش داده است ، اما خطر تشدید دوباره وجود دارد.

فیچ تصریح کرد که تنش ها بین واشنگتن و پکن ، به ویژه در مناطقی مانند فناوری ، مانع اساسی برای حل و فصل کامل جنگ تجاری خواهد بود.

این آژانس رتبه بندی افزود: اکنون انتظار دارد اقتصاد چین در مقایسه با پیش بینی قبلی 5.7٪ خود پس از توافقنامه تجاری اولیه ، تقریباً 6٪ در سال 2020 رشد کند.

هفته گذشته ، ایالات متحده و چین با اعلام یک توافقنامه اولیه تجاری که برخی از تعرفه های ایالات متحده در مورد کالاهای چینی را در ازای خرید چینی محصولات کشاورزی ایالات متحده و کالاهای دیگر کاهش داده ، شدت اختلافات تجاری خود را کاهش دادند.

این توافق نامه که روز جمعه پس از مذاکرات متناوب بیش از دو سال و نیم بین واشنگتن و پکن اعلام شد ، در ازای افزایش 200 میلیارد دلاری در خریدهای چینی محصولات کشاورزی و صنعتی آمریکا و محصولات بخش انرژی طی دو سال آینده ، برخی از تعرفه های ایالات متحده در مورد کالاهای چینی را کاهش می دهد.

چین همچنین در این توافق نامه متعهد شد كه از حقوق معنوی ایالات متحده حمایت كند ، انتقال اجباری فناوری را كاهش دهد ، بازار خدمات مالی خود را به شركتهای آمریكایی باز كند و از دستکاری ارز جلوگیری كند.

منبع خبر : اخبار امروز