دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اردوغان: تعداد هواپیماهای بدون سرنشین در قبرس را “در صورت لزوم” افزایش خواهیم داد

اخبار امروز  اردوغان: تعداد هواپیماهای بدون سرنشین در قبرس را "در صورت لزوم" افزایش خواهیم داد اخبار ایران و جهان

رجب طیب اردوغان

اردوغان: تعداد هواپیماهای بدون سرنشین در قبرس را “در صورت لزوم” افزایش خواهیم داد

به گزارش سرویس اخبار فناوری سایت اخبار امروز : رئیس جمهور ترکیه ، رجب طیب اردوغان گفت با توجه به تنش های موجود در منطقه ، کشورش هواپیماهای بدون سرنشین بیشتری را در صورت لزوم به جمهوری ترکیه قبرس شمالی ارسال می کند.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه احتمال افزایش تعداد این هواپیماها وجود دارد ، تأکید کرد که “با توجه به نیاز ، همه چیز می تواند در هر زمان تغییر کند.”

نکته قابل توجه این است که یک هواپیمای بدون سرنشین ترکیه با نام “Bayrakdar TB2” دوشنبه گذشته اولین مأموریت خود را در شرق مدیترانه انجام داد ، پس از آن که از پایگاه “دالامان” در ترکیه به فرودگاه “قلعه گاگت” در قبرس شمالی پیاده شد.

این منطقه به دلیل امضای تفاهم نامه مربوط به امنیت و همکاری های نظامی بین ترکیه و دولت آشتی مستقر در لیبی در طرابلس ، جایی که یونان سفیر لیبی را اخراج کرده است ، به دلیل توافق نامه مرزی دریایی که به ترکیه اجازه می دهد اکتشاف بنزین جدید را در جزیره تقسیم شده قبرس انجام دهد ، تنش را تجربه می کند.

قبرس ، یونان ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده ، مصر و اسرائیل با فعالیتهای اکتشاف انرژی که توسط ترکیه در آبهای شرق مدیترانه انجام شده مخالف هستند ، در حالی که وزارت امور خارجه ترکیه در اظهارات مختلفی تأیید کرد که کشتی های ترکیه در حال کشف قفسه قاره این کشور هستند و فعالیت های خود را ادامه خواهند داد.

منبع خبر : اخبار امروز