ش. جولای 31st, 2021

  رئیس جمهور گینه علیرغم اعتراضات ، پیش نویس قانون اساسی جدید را اعلام کرد

  به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز ، رئیس جمهور گینه ، آلفا کوند ، اعلام کرد که علی رغم اعتراضات گسترده علیه این طرح که باعث شده حداقل 20 نفر در طی دو ماه کشته شوند ، پیش نویس قانون اساسی جدید را به شهروندان خود ارائه می دهد.

  پس از انتشار كرسی ریاست جمهوری گینه ، عصر پنجشنبه ، پیش نویس قانون اساسی ، كاندی گفت كه متن “پیش از استقبال مردم حاكم از آن ، به طور گسترده به مردم ارائه خواهد شد” ، اشاره كرد كه وی این لایحه را در رفراندوم رأی خواهد داد.

  رئیس جمهور 81 ساله گینه که در سال 2010 انتخاب شد و مجدداً در سال 2015 انتخاب شد ، آنچه را که همه ماه ها انتظار داشتند ، تأیید کرد ، اما او تاریخ برگزاری همه پرسی را بر روی این متن مشخص نکرد.

  در ماده 40 پیش نویس قانون اساسی آمده است که “رئیس جمهور جمهوری اسلامی با رأی گیری مستقیم جهانی برای مدت 6 سال انتخاب می شود که فقط یک بار قابل تمدید است” ، در حالی که دوره ریاست جمهوری در قانون اساسی مشخص شده است که هم اکنون 5 سال اعمال می شود.

  مشخص نیست که آیا کاندی می خواهد از قانون اساسی جدید استفاده کند تا در پایان دوره ریاست جمهوری خود برای دوره جدید در انتخابات شرکت کند ، در حالی که قانون اساسی جدید تعداد شرایط ریاست جمهوری را به دو نفر محدود می کند. وی در ارائه سخنان خود از ارائه این جزئیات خودداری كرد.

  گینه ، کشور فقیر علیرغم داشتن ثروت معدنی بزرگ و جمعیت 13 میلیون نفری ، شاهد تظاهرات گسترده ای است که با خشونت سرکوب شده است و در طی آن حداقل 20 غیرنظامی و یک پلیس کشته شده اند.

  کاندی معتقد است که قانون اساسی مصوب سال 2010 “بر منافع شرکتهای بزرگ” متمرکز شده است.

  وی ابتکار عمل خود را عصر پنجشنبه ، به عنوان نتیجه “بحث” درمورد “نقاط ضعف و تضاد” در قانون اساسی که در حال حاضر اعمال می شود ، ارائه کرد.

  منبع خبر :اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند