دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

5 کشف پزشکی در سال 2019 برای نجات انسان .. عجیب ترین خون مصنوعی

اخبار امروز -بدون-کنکور- 5 کشف پزشکی در سال 2019 برای نجات انسان .. عجیب ترین خون مصنوعی اخبار ایران و جهان اخبار پلاس

سرطان

5 کشف پزشکی در سال 2019 برای نجات انسان .. عجیب ترین خون مصنوعی

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت اخبار امروز: در سال 2019 شاهد تعدادی از اکتشافات پزشکی بودیم که با پاسخ به بیماریهای کشنده که مردم را مورد ضرب و شتم قرار می دهد ، درهای بیشتری را برای معالجه بیشتر افراد و کاهش درد آنها و زنده نگه داشتن آنها برای مدت طولانی تر شاهد هستیم.

خون مصنوعی

یک تیم متخصص ژاپنی خون مصنوعی ایجاد کرده و ادعا می کند که بدون در نظر گرفتن گروه خونی می تواند به هر بیمار منتقل شود.

کارشناسان ، که از دانشکده دفاع ملی برای شهر ژاپن توکوروزاوا هستند ، معتقدند که این اختراع می تواند با درمان سریع اوضاع در صحنه ، جان ها را نجات دهد.

این تیم خون جدیدی را روی 10 خرگوش آزمایش کردند و 6 عدد از آنها زنده مانده بودند و تیم تحقیق توضیح داد که نتیجه مشابه چیزی است که اگر حیوانات با خون واقعی درمان شوند ، اتفاق می افتد.

ابزاری برای تشخیص بیماری مزمن کلیه

اکنون می توان از یک ابزار ریاضی برای پیش بینی دقیق اینکه فرد در مدت 5 سال به بیماری مزمن کلیه مبتلا خواهد شد ، استفاده کرد.

این ابزار از مخلوطی از متغیرهایی مانند سن ، فشار خون بالا و وضعیت دیابت استفاده می کند تا مشخص شود آیا این فرد مبتلا است یا نه.

این ابزار توسط انجمن تشخیصی بیماری کلیه مزمن ، یک همکاری بزرگ جهانی به رهبری محققان دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ ، ایالات متحده ساخته شده است.

درمان آلزایمر

طبق مطالعه ای که در مجله “دارویی شیمی” منتشر شده است ، دارویی که برای درمان و پیشگیری از HIV / AIDS استفاده می شود ، نتایج امیدوار کننده را به عنوان یک درمان ممکن برای آلزایمر نشان داده است.

و محققان دانشگاه “اوهایو” آمریكا ، طی مطالعه انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی ، توانایی داروی “ضد داروی” ضد ایدز “EFV” را برای فعال كردن آنزیمی كه باعث حذف کلسترول از مغز می شود ، نشان دادند.

به نظر می رسد کلسترول در تشکیل گروهها یا پلاک های پروتئین “آمیلوئید بتا” که مشخصه بارز بیماری آلزایمر است ، نقش دارد.

داروی جدید برای سرطان پیشرفته پستان

پزشکان ایالات متحده آمریكا پس از انجام آزمایشاتی كه به مدت دو دهه آزمایش در خانمهایی كه از نوع تهاجمی سرطان پستان برخوردار هستند ، نتایج خوبی را برای معالجه جدید سرطان پیشرفته پستان اعلام كردند ، كه به طور گسترده گسترش یافته و در برابر بسیاری از درمانهای قبلی مقاومت كرده است.

پزشکان گفتند كه از بین موارد سرطان پستان ، 15٪ تا 20٪ نوع HER2 را دارند ، پروتئینی كه در سطح سلولهای آنها یافت می شود و توسط ژن بیش فعال انجام می شود و باعث رشد سرطان می شود.

داروی جدید ، ترستوزوماب (T-DXd) اعلام شده “T-DXd” با این پروتئین سروکار دارد و نتایج نشان می دهد که در این مورد از سرطان های جدی پستان ، سه تا چهار برابر بهتر از حد معمول پاسخ داده است.

واکسن جدید باعث از بین بردن حصبه می شود

یک تیم تحقیقاتی از موفقیت اولین آزمایش میدانی برای واکسن جدید حصبه خبر داد ، که در را برای کنترل بیماری که سالانه 11 میلیون نفر مبتلا می شود ، باز می کند و حدود 117000 نفر را می کشد.

این واکسن جدید را می توان با کودکان خردسال مورد استفاده قرار داد تا در حدود 81.6٪ از افرادی که واکسینه شده اند ، محافظت کنند.

محاکمه جدید ، که در ژورنال پزشکی نیو انگلستان منتشر شده است ، شامل کودکان تا 9 ماهگی نیز می شود و برای یک سال دیگر پیگیری خواهد شد تا مشخص شود چه مدت این واکسن در برابر حصبه محافظت می شود ، یک عفونت باکتریایی است که غالباً از طریق آب های آلوده در مناطقی از جهان پخش می شود که مبتلا به بیماری هستند. بهداشت

پیشگیری از حصبه از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است زیرا برخی از سویه ها ، به ویژه در جنوب آسیا ، در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم شده اند و پاکستان در حال حاضر موجی از شیوع آنتی بیوتیک های مقاوم در برابر حصبه را تجربه می کند.

منبع خبر : اخبار امروز