دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اقدامات بی سابقه ایالات متحده در پایگاه “عین السد” در غرب عراق

اخبار امروز 5a9bea63d43750190e8b456b اقدامات بی سابقه ایالات متحده در پایگاه "عین السد" در غرب عراق اخبار ایران و جهان سیاسی

سومالی

اقدامات بی سابقه ایالات متحده در پایگاه “عین السد” در غرب عراق

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز : به گفته یک مقام امنیتی محلی ، نیروهای آمریکایی اقدامات امنیتی خود را در عراق با روشی بی سابقه در پایگاه هوایی “عین السد” در غرب کشور افزایش داده اند.

این مقام امنیتی اظهار داشت: اقدامات احتیاطی در پی حمله به پایگاه “کلید یک” در استانداری کرکوک روز جمعه انجام شد و همزمان با بیان آنچه او گفته بود “طرحی برای هدف قرار دادن سایر پایگاههای آمریکایی در کشور” بود ، پرده برداشت.

به نقل از “السومریه نیوز” ، این که نیروهای آمریکایی اقدامات پیشگیرانه ای بی سابقه ای را در پایگاه هوایی عین السد در منطقه البغدادی ، منطقه هیت ، واقع در غرب انبار انجام دادند و با اشاره به پرواز شدید هواپیماها به نوعی چتر نجات در پیش بینی حملات احتمالی ست زدند.

روز جمعه ، ارتش عراق اعلام كرد كه موشك ها در داخل پایگاه “كی یك” فرود آمده اند كه شامل نیروهای نظامی در نزدیكی كرکوک است.

پایگاه “کی یک” یک پایگاه نظامی سابق برای نیروی هوایی عراق است که در کرکوک واقع شده و پس از سقوط موصل در سال 2014 توسط داعش ، پایگاهی برای پیشمرگه ها (نیروهای کرد) شد.

نیروهای عراقی توانستند پس از ورود نیروهای عراقی به کرکوک و عقب نشینی پیشمرگه ها ، آنها را در اکتبر سال 2017 بازیابی کنند.

منبع خبر : اخبار امروز