دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“بلومبرگ” در مورد دستاوردهای پوتین در 20 سال اخیر صحبت می کند

اخبار امروز index-7 "بلومبرگ" در مورد دستاوردهای پوتین در 20 سال  اخیر صحبت می کند اخبار ایران و جهان

پوتین

“بلومبرگ” در مورد دستاوردهای پوتین در 20 سال اخیر صحبت می کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :   آژانس اقتصادی بلومبرگ دستاوردهای اقتصادی و سیاسی رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین در این دوره را برجسته می کند.

این آژانس اعلام کرده است که تحت حکومت پوتین ، روسیه علاوه بر محافظت از اقتصاد خود در برابر تهدیدات خارجی ، توانست بخش اعظمی از تأثیر خود را که به دلیل انحلال اتحاد جماهیر شوروی از دست داده بود ، بازیابی کند.

وی با بیان اینکه واشنگتن دو برابر بیشتر از مسکو برای دفاع از مسکو در همه زمینه ها خرج می کند ، گفت: روسیه با بودجه متوسط ​​، به ویژه در ازای خرج کردن “کپی (کوسه)” توانست به این دستاوردها دست یابد و با این وجود ، روسیه بار دیگر به یک قدرت بزرگ  تبدیل شده است. این کشور همچنین تأثیر خود را در قاره سیاه گسترش داد.

در مورد دستاوردهای به دست آمده ، این آژانس خاطرنشان کرد: در این سالها ، مسکو موفق به تقویت روابط با چین ، بازگشت کریمه به قدرت روسیه و تأمین تجهیزات نظامی برای ترکیه ، عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شد.

و “بلومبرگ” اظهارات قبلی پوتین را به سال 1999 بازگرداند ، هنگامی که پوتین که در آن زمان نخست وزیر روسیه بود ، هشدار داد که اقتصاد روسیه باید در طی 15 سال آینده 8٪ سالانه رشد کند تا بتواند با کشور اروپایی مانند پرتغال ، از نظر سهم خود را پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد روسیه در طی 8 سال 7 درصد رشد داشته و در سال 2012 از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی به پرتغال نزدیک شد. براساس طبقه بندی صندوق بین المللی پول ، به لطف احتیاطی که مسکو در امور مالی پس از وقوع بحران اوکراین نشان داده است ، “روسیه یکی از سالم ترین اقتصادهای جهان” در نظر گرفته شده است.

از داده های بانک مرکزی روسیه به نظر می رسد که ذخایر بین المللی روسیه از 11.5 میلیارد دلار که در دسامبر 1999 ثبت شده است به 542 میلیارد دلار رسیده در این ماه رشد یافته است.

منبع خبر : اخبار امروز

اخرین اخبار ولادیمیر پوتین را اینجا بخوانید / آخرین اخبار روسیه را اینجا بخوانید