دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بیش از 800 حمله تروریستی در سال 2019 در مالی ، بورکینا فاسو و نیجر

اخبار امروز b57a44e31fd94b7c9fed8ff86fb6e11a بیش از 800 حمله تروریستی در سال 2019 در مالی ، بورکینا فاسو و نیجر اخبار امروز اخبار روز

تروریستی

بیش از 800 حمله تروریستی در سال 2019 در مالی ، بورکینا فاسو و نیجر

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروزتعداد حملات تروریستی در مالی ، بورکینا فاسو و نیجر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و در ده ماه اول سال 2019 به 800 رسیده است.

براساس بیانیه مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی “CSIS” ، تعداد عملیات های تروریستی در سه کشور از آنچه که قبلاً ثبت کرده بود افزایش یافته و در سال 2017 180 حادثه رخ داده است.

هفته گذشته ، ارتش بورکینی پس از شروع عناصر تروریستی حمله به یک گردان نظامی ، عملیاتی کیفی را برای خنثی کردن ده ها عنصر تروریستی در آرپیندا (حومه ایالت سام) در شمال کشور انجام داد.

وی در بیانیه ای گفت که تعداد زیادی از تروریست ها به گردان نظامی و غیرنظامیان اربعینا حمله کردند.

وی توضیح داد که این حمله منجر به شلیک گلوله های سنگین شده که چند ساعت به طول انجامید و منجر به انحلال 80 تروریست شد ، منجر به کشته شدن 7 عضو ارتش و 35 غیرنظامی شد که بیشتر آنها زن و ده ها زخمی بودند.

در تاریخ 27 اکتبر سال گذشته ، 15 غیرنظامی در منطقه سم توسط افراد مسلح کشته شدند و باعث شد ساکنان به جیبوتی بگریزند ، جایی که بیش از یک سال پیش یک بند بازداشتگاه منع شده بود.

نزدیک به 5 سال ، بورکینا فاسو صحنه خشونت های گروهی است که به القاعده و داعش وابسته اند.

از ابتدای سال 2015 ، حملات تروریستی بویژه در شمال و شرق کشور منجر به کشته شدن تقریبا 635 نفر شده است.

در همین زمینه ، یک اردوگاه نظامی در نیجر ، در نزدیکی مرز با مالی ، در اواسط ماه گذشته توسط “صدها نفر” تروریست مورد حمله قرار گرفت و 71 سرباز کشته و دیگران را نیز از دست داد.

این تعداد در ارتش نیجریه شدیدترین است ، زیرا حملات تروریستی در این کشور از سال 2015 آغاز شد.

از ماه اکتبر ، به سازمانهای بشردوستانه از رفتن به بعضی از مناطق نیجر بدون اسکورت نظامی جلوگیری شده است.

تروریست ها علیرغم استقرار سربازان فرانسوی در چارچوب نیروی بارخان ، حملات خود را در ساحل ، به ویژه در مالی ، نیجر و بورکینا تشدید می کنند.

منبع خبر : اخبار امروز