دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

آلودگی جنین ها را با قند خون بالا تهدید می کند

آلودگی جنین ها را با قند خون بالا تهدید می کند

به گزارش سرویس اخبار پزشکی اخبار امروز ، یک مطالعه پزشکی نشان داد کودکانی که در حالی که هنوز در رحم هستند در معرض آلودگی هوا قرار دارند در مقایسه با سایرین در معرض میزان زیادی قند خون در دوران کودکی هستند.

این مطالعه که شامل 365 کودک در شهر مکزیک بود ، معتقد بود که آلودگی ذرات ممکن است یکی از عوامل خطر محیطی دیابت باشد.

محققان بر روی آنچه که “2.5 ذرات ریز” نامیده می شوند ، گروهی از ذرات جامد و مایع با قطر 2.5 ومتر از جمله ، گرد و غبار ، غبار ، دوده و دود متمرکز شده اند.

این ذرات قبلاً با آسیب ریه و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت همراه بودند.

این مطالعه به دنبال كودكان در شهر مكزیكو كه در طی بارداری در معرض 2.5 سطح آلودگی ذرات قرار داشتند ، در طی بارداری 22.4 میكروگرم در روز بود ، كه بسیار بالاتر از سطح 12 میكروگرم است كه توسط مقامات نظارتی مکزیك تعیین شده است.

محققان خاطرنشان كردند كه قرار گرفتن در معرض كودكان به عنوان جنين در معرض آلودگي ذرات در اين سطح با افزايش سالانه 0.25 در هموگلوبين گليك شده آنها پس از گذشت 5 تا 7 سال از سن همراه است.

دکتر امیلی اووکک در دانشگاه هاروارد در بوستون که در تهیه این مطالعه شرکت کرده است ، گفت: چندین توضیح احتمالی برای تأثیر مستقیم آلودگی بر سطح قند خون در کودکان وجود دارد ، از جمله اینکه آلودگی باعث التهاب زیادی می شود.

وی افزود: ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض سایر عوامل التهابی ممکن است بر رشد و عملکرد اندام هایی مانند مغز ، لوزالمعده ، کبد ، ماهیچه ها و چربی ها تأثیر بگذارد ، همه این موارد در تنظیم قند خون به روش هایی که اثرات طولانی مدت دارند درگیر هستند.

منبع خبر : اخبار امروز