دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اثر یک آنتی بیوتیک در درمان زوال عقل کشف شد

اثر یک آنتی بیوتیک در درمان زوال عقل کشف شد

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروز : محققان دانشگاه پزشکی کنتاکی دانشگاه پزشکی آمریکا دریافتند که یک کلاس آنتی بیوتیک به نام “آمینوگلیکوزیدها” می تواند یک درمان امیدوارکننده برای زوال عقل جبهه باشد.

دمانس فرونتال دومین زوال عقل بعد از بیماری آلزایمر است و شایع ترین نوع زوال عقل که زود هنگام رخ می دهد ، معمولاً بین سنین 40 تا 65 سالگی شروع می شود.

این نوع زوال عقل بر لوب تمپورال قدامی و زمانی مغز تأثیر می گذارد و منجر به تغییر در رفتار ، مشکل در صحبت کردن و نوشتن و زوال حافظه می شود.

بیماران مبتلا به زوال عقل جلوی مغز دارای جهش ژنتیکی هستند که از تولید سلولهای مغزی پروتئین بنام “پروژسترولین” جلوگیری می کند و اگرچه درک نشده است که این پروتئین چه کاری انجام می دهد ، عدم وجود آن با بیماری ارتباط دارد.

در طی مطالعه ، که در تاریخ 10 ژانویه در مجله “ژنتیک مولکولی انسان” منتشر شد ، محققان دریافتند که پس از افزودن آمینوگلیکوزیدها به سلولهای عصبی ، آنها با عبور از جهش ژنتیکی که از آن جلوگیری می کند ، شروع به تولید پروژسترولن کردند.

دکتر متیو جنتری ، یکی از شرکت کنندگان در مطالعه ، در گزارشی که توسط وب سایت دانشگاه کنتاکی در رابطه با انتشار مطالعه منتشر شده است ، گفت: “سلولهای مغزی این بیماران دارای جهش هستند که از تولید پروژستولین جلوگیری می کند و ما متوجه شدیم که با اضافه کردن یک مولکول کوچک آنتی بیوتیک به سلول ها ، می توان این مکانیسم را فریب داد. سلولی برای ساخت آن. ”

وی افزود: ما دریافتیم که دو عدد آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید ، جنتامایسین و G418 در ترمیم جهش و ساخت پروتئین عملکردی مؤثر هستند.

وی توضیح داد: “پس از افزودن مولكولهای (جنتامایسین) یا (G418) به سلولهای درگیر ، سطح پروتئین با سرعتی از حدود 50 تا 60٪ بهبود یافت.”

گنتری تأکید کرد: این نتایج می تواند نویدبخش برای ایجاد یک درمان باشد ، زیرا در حال حاضر هیچ درمانی مؤثر برای هر نوع زوال عقل وجود ندارد.

منبع خبر : اخبار امروز