دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بحران های بوئینگ ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را کاهش می دهد

اخبار امروز 7 بحران های بوئینگ ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را کاهش می دهد اخبار امروز اخبار ایران و جهان

بوئينگ

بحران های بوئینگ ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را کاهش می دهد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : استفان منوچین ، وزیر خزانه داری ایالات متحده ، روز یکشنبه گفت که مشکلات بوئینگ ، سازنده هواپیما آمریکایی ، می تواند تولید ناخالص داخلی را تقریباً  کاهش دهد ، اما رشد اقتصادی تقریباً 2.5٪ باقی خواهد ماند.

به گزارش بلومبرگ نیوز ، منوچین در مورد برنامه انتظارات رشد و برنامه هایی برای امضای اولین مرحله از توافقنامه تجاری ایالات متحده و چین و تحریم های جدید علیه ایران در برنامه یکشنبه آینده صبح در فاکس نیوز آمریکا صحبت کرد.

منوچین اظهار داشت كه “برنامه اقتصادی رئیس جمهور در یك بسته ارائه می شود.”

ارزیابی او نسبت به بسیاری از اقتصاددانانی که انتظار دارند سرعت رشد کند شود ، خوش بین تر بود. آنها می گویند اقتصاد از مالیاتهای کاهش یافته جمهوریخواه در سال 2017 و از افزایش هزینه های دولت در حال افزایش است ، اما محرک شروع به تضعیف شده است.

اقتصاددانان نظرسنجی شده توسط بلومبرگ در این ماه انتظار دارند اقتصاد آمریکا در سال جاری 1.8٪ رشد کند ، در حالی که در سال 2019 2.3٪ است.

آنها انتظار دارند 30٪ شانس رکود اقتصادی پدیدار شود.

هواپیمای بوئینگ 737 پس از تصادفات مرگبار در اواخر سال 2018 و 2019 هنوز پرواز ممنوع است.

و عواقب ناشی از آن کاهش بیش از 50 میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت آمریکایی است و مشخص نیست که هواپیماهای متوقف شده می توانند دوباره به پرواز بازگردند.

ایالات متحده و چین قرار است این هفته “مرحله اول” توافقنامه تجارت را امضا كنند ، كه شامل تعهدات چینی ها در مورد رعایت حقوق مالکیت معنوی آمریكا ، عدم دستكاری در مورد پول آن و تعهد 200 میلیارد دلار برای خرید محصولات كشاورزی و سایر کالاهای آمریكایی است.

در عوض ، ایالات متحده برنامه هایی را برای اعمال تعرفه بر روی محصولات چینی به ارزش حدود 160 میلیارد دلار ، در حالی که تعرفه برخی کالاهای دیگر را کاهش می دهد ، متوقف می کند.

منوچین گفت: “نسخه انگلیسی توافقنامه تفصیلی در این هفته منتشر می شود و لیستی از برخی از مقالاتی که قبلاً تصویب شده اند و هزینه های آن طی چند هفته گذشته کاهش یافته است.”

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که می خواهد مذاکرات را برای مرحله دوم “اکنون” آغاز کند ، اما این مذاکرات ممکن است تا پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر به پایان نرسد.

منبع خبر : اخبار امروز