دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

آینده تلفن های هوشمند قابل تاشو چیست؟

آینده تلفن های هوشمند قابل تاشو چیست؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری سایت اخبار امروز ، در نوبت هزاره ، تلفن های همراه تاشو یا کشویی به طور گسترده ای گسترش یافتند و بسیاری از مدل های نوکیا ، زیمنس و سامسونگ ظاهر شدند که مشهورترین آنها تلفن های موتورولا استار تاک ، به ویژه مدل نمادین Moto Razr بود.

اپل در سال 2007 آیفون انقلابی خود را راه اندازی کرد که فرش را از زیر پاهای مدل های تاشو بیرون کشید ، تا اینکه با رونمایی بسیاری از تلفن های هوشمند تاشو مدرن از کمپانی های بین المللی مانند سامسونگ ، هواوی و رویول دوباره چراغ ها به سمت آن بازگردید. تلفن Moto Razr امسال دوباره در بازار است.

مدل های جدید یک ویژگی را به اشتراک می گذارند که تلفن های هوشمند قابل تاشو هستند ، اما به جای داشتن دو قسمت برای گوشی ، یکی شامل یک صفحه نمایش و دیگری شامل یک صفحه کلید است ، مدل های جدید دارای یک صفحه لمسی هستند که در وسط تاشو می شوند.

فرانسیسکو جرونیمو ، تحلیلگر شرکت تحقیقات بازار IDC ، توضیح داد که تلفن های تاشو انتظار می رود به زودی در بازارها گسترش پیدا کنند ، اما اکنون آنها کامل نیستند. این کارشناس فناوری افزود: در حال حاضر بسیاری از کاربران برای نمایش محتوای بیشتر ، تلفنهای هوشمند با صفحه نمایش بزرگتر خریداری می کنند.

به منظور بزرگنمایی بی نهایت صفحه نمایش دستگاه ها ، شرکت های بین المللی سالها با طراحی لبه های بسیار نازک برای صفحه نمایش ، نصب هدفون و دوربین در پشت شیشه صفحه در واحدهای قابل جابجایی یا در حفره صفحه نمایش به برخی از مشخصات فنی اعتماد کرده اند ، اما این مفهوم قبلاً به حد خود رسیده است. در حال حاضر ، راه حل این است که به تلفن های هوشمند قابل تاشو متوسل شوید ، در جایی که کاربر می تواند صفحاتی را دریافت کند که بیش از نیمی از اندازه گوشی باشد.

هزینه گزاف
تلفن های هوشمند تاشو اکنون با هزینه زیادی قابل دسترسی هستند ، مانند مدل Galaxy Fold سامسونگ با صفحه نمایش 7.3 اینچی با پشتیبانی از فناوری 5G و همچنین گوشی هوشمند LG G8 ThinkQ Dual Screen علاوه بر Huawei Mate X.

پیش بینی می شود نسخه جدید گوشی Motorola Moto Razr با هزینه مناسب در دسترس باشد ، زیرا این فناوری شامل فناوری های بسیار پیشرفته ای نظیر تلفن سامسونگ و هواوی نیست ، اما به عنوان تلفن برای زندگی مدرن تبلیغ می شود و دارای ضخامت 6.9 میلی متر است و از نظر داده های عملکردی دارای یک موقعیت متوسط ​​است. ساز و کار پیشرفته تاشو نیز گوشی را بدون شکاف تاشو می کند و قرار است گوشی موتورولا در نیمه دوم سال جاری در بازارهای جهانی به بازار عرضه شود.

فرانسیسکو جرونیمو خاطرنشان کرد: قیمت تلفن های هوشمند قابل تاشو با گذشت زمان کاهش می یابد ، مانند همیشه در مورد فناوری های جدید ، و در نتیجه دسته های بیشتری از کاربران را به خود جذب می کند و پیش بینی می شود طی دو یا سه سال آینده تلفن های هوشمند قابل تاشو در بین کاربران عادی گسترش یابد.

منبع خبر : اخبار امروز