دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تماشای فیلم در سینما باعث افزایش تمرکز و حافظه می شود

تماشای فیلم در سینما باعث افزایش تمرکز و حافظه می شود

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز یک مطالعه انگلیسی نشان داد که تماشای فیلم در سینما می تواند به همان اندازه انجام یک ورزش سبک مفید باشد.

برای محققان دانشگاه لندن انگلستان مشخص شد که وقتی حدود 45 دقیقه در تئاتر می گذرانید ، ضربان قلب شما به همان میزان افزایش می یابد که در حین انجام تمرینات قلبی سبک افزایش می یابد.

در مطالعه‌ای که توسط وب سایت روزنامه انگلیسی “دیلی میل” منتشر شده است ، محققان گفتند که بدن پس از گرفتگی مغز در این فیلم واکنش نشان داده و تحریک می کند و این دوره طولانی تمرکز برای ذهن مفید است.

آنها اضافه كردند كه مكرر تئاترها می توانند تمرکز و حافظه را تقویت كنند ، با تمركز بر یك چیز برای مدت زمان طولانی به جای تعویض بین دستگاه های مختلفی مانند تلفن های هوشمند ، تبلت و تلویزیون هنگام تماشای فیلم در خانه.

و 51 نفر که تماشای یک فیلم را داشتند با یک گروه 26 نفری که همان مدت زمان خواندن را سپری می کردند مقایسه شدند و مطالعه نشان داد که goers فیلم حدود 45 دقیقه را در یک “منطقه قلب سالم” گذراند ، جایی که تعداد ضربان قلب آنها بین 40 تا 80٪ از حداکثر میزان آن رسیده است.

برای یک فرد 30 ساله ، تعداد ضربان قلب می تواند در هر دقیقه بین 95 تا 160 برسد و ضربان قلب در حالت استراحت طبیعی بین 60 تا 100 ضربان در دقیقه است.

محققان گفتند که با انجام تمرینات سبک قلبی عروقی مانند پیاده روی سریع یا باغبانی ، می توان همین اثر را به دست آورد.

منبع خبر : اخبار امروز