دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

دو نفر که در حمله به تروریست ها در آلمان دستگیر شدند

اخبار امروز b57a44e31fd94b7c9fed8ff86fb6e11a دو نفر که در حمله به تروریست ها در آلمان دستگیر شدند اخبار امروز اخبار ایران و جهان

تروریستی

دو نفر که در حمله به تروریست ها در آلمان دستگیر شدند

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز : روز سه شنبه ، پلیس آلمان با حمله به تروریست هایی که قصد داشتند حملات خود را در این کشور در چندین ایالت از جمله برلین انجام دهند ، دست به کار شد و دو نفر را بازداشت کرد.

دادستان عمومی پایتخت آلمان گفت: پلیس در تعدادی از ایالت های این کشور حملات امنیتی علیه “تروریست های با منشأ چچن” انجام داد و دو نفر را که قصد انجام عملیات تروریستی را داشتند ، دستگیر کرد.

دادستان افزود: این کارزارها شامل ایالت های برلین (مرکزی) ، براندنبورگ (شرق) ، نوردراین-وستفالن (غرب) و تورینگن (شرق) بود.

طبق دادستان آلمان ، این حملات مظنونانی را که مظنون به آماده شدن برای “جنایتی که تهدیدی برای امنیت دولت است” ایجاد کرده ، هدف قرار داده است ، اصطلاحی که دادستان عمومی برای توصیف حملات تروریستی استفاده می کند.

دادستان ادامه داد: “مظنونان قصد حمله به كشور را داشتند” ، افزودند: “180 پرسنل پلیس در یورشها شركت كردند.”

در همین حال ، روزنامه آلمانی بیلد به نقل از منابع امنیتی بی نام ، عنوان کرد: “مقامات حداقل یک نفر را در لودویگسفلد در ایالت براندنبورگ و یک نفر دیگر در شهر هاگن واقع در نوردراین-وستفالن دستگیر و پس از جستجوی املاکی که در آن زندگی می کند با والدین خود انجام دادند.”

به گزارش بیلد ، در جریان این یورش ها ، مقامات همچنین دو نفر را در برلین دستگیر کردند و پس از بازرسی آنها را آزاد کردند.

همین منابع به بیلد گفتند كه مظنونان مدتهاست كه تحت نظارت سازمان حفاظت از قانون اساسی (اطلاعات داخلی) بوده اند ، اما محققان هدف از حمله آنها را كه قصد داشتند ، یا چگونگی انجام آن را نمی دانند.

این منابع خاطرنشان كردند كه در جریان این حملات ، مقامات تلفنهای همراه و حاملان داده را مصادره كردند كه می تواند اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت مظنونان نشان دهد.
منبع خبر : اخبار امروز