دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

قیمت نفت پس از کاهش توجه سهام آمریکا تثبیت می شود

قیمت نفت پس از کاهش توجه سهام آمریکا تثبیت می شود

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : قیمت نفت تثبیت شده است امروز ، سه شنبه ، پس از ثبت کاهش اخیر ، به عنوان سرمایه گذاران تمرکز بر امضای توافق نامه اولیه تجارت بین ایالات متحده و چین ، بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان ، و به لطف انتظارات از سهام پایین ایالات متحده است.

اما با کاهش تنش در خاورمیانه ، دستاوردهای قیمت محدود شد ، به طوری که پس از درگیری های این ماه ، تهران و واشنگتن تسلیم هرگونه افزایش بیشتر شدند.

هر بشکه نفت خام برنت دو سال افزایش یافت و به 07.25 دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس میانه با چهار سنت کاهش به 58.04 دلار در هر بشکه رسید. هفته گذشته معیارها به ترتیب حدود 5٪ و 6٪ از دست دادند.

ادوارد مویا ، تحلیلگر کارگزاری Oanda با اشاره به خوش بینی در مورد معاملات تجاری و محو ترس از اختلاف بین ایالات متحده و ایران گفت: “قیمت نفت پس از فروش سنگین چهار روزه اندکی بهبود می یابد.”

قیمت نفت درست قبل از امضای توافقنامه یک مرحله ای تجارت بین ایالات متحده و چین در کاخ سفید فردا ، چهارشنبه ، حمایت کرد ، که نشان دهنده یک گام بزرگ برای پایان دادن به یک درگیری است که باعث کاهش رشد جهانی و تضعیف تقاضای نفت شده است.

براساس یک منبع آگاه در توافقنامه تجارت ، چین متعهد شده است تا دو سال آینده بیش از 50 میلیارد دلار منابع انرژی را از ایالات متحده خریداری کند.

به طور جداگانه ، نظرسنجی اولیه رویترز نشان داد که موجودی های نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته کاهش می یابد.

داده های روز سه شنبه نشان می دهد که واردات نفت خام چین در سال 2019 با 9.5 درصد افزایش نسبت به یک سال گذشته ، به ثبت رکورد برای هفدهمین سال پیاپی رسید ، زیرا رشد تقاضا از پالایشگاه هایی که سال گذشته ساخته شده بود باعث افزایش خرید بزرگترین وارد کننده نفت خام در جهان شد.

منبع خبر : اخبار امروز