دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین صادرات “قوی”را  بیش از انتظارات در ماه دسامبر ثبت کرده است

چین صادرات “قوی”را  بیش از انتظارات در ماه دسامبر ثبت کرده است

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروزبرای اولین بار در 5 ماه ، صادرات چین در دسامبر گذشته با سرعتی سریعتر از حد انتظار ، به نشانه بهبود متوسط ​​تقاضا افزایش یافت زیرا پکن و ایالات متحده موافقت کردند تا جنگ تجاری طولانی میان آنها را خنثی کنند.

و دو اقتصاد بزرگ جهان فردا چهارشنبه یک توافقنامه تجاری یک مرحله ای را امضا می کنند که به آرامش زیاد تنش ها کمک می کند ، اما این درگیری که منجر به آشفتگی بازار مالی شد و به طور جدی بر اعتماد به نفس تجارت در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت ، پایان نخواهد یافت.

داده های گمرک امروز ، سه شنبه ، نشان داد که صادرات چین نسبت به سال گذشته در ماه دسامبر 7.6 درصد افزایش یافته است. پیش بینی میانگین در نظرسنجی تحلیلگران رویترز ، افزایش 3.2 درصدی پس از افت 1.3 درصدی نوامبر گذشته بود.

واردات همچنین از انتظارات فراتر رفته و در مقایسه با سال گذشته 16.3 درصد افزایش داشته است که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت کالاها است. نظرسنجی رویترز انتظار می رود رشد 9.6٪ ، در مقایسه با افزایش 0.5٪ در نوامبر گذشته.

چین در ماه دسامبر در مقایسه با انتظارات برای 48 میلیارد دلار اضافی در نظرسنجی رویترز ، به 46.79 میلیارد دلار مازاد تجاری دست یافت ، در حالی که از 37.93 میلیارد دلار در ماه نوامبر رشد داشته است.

در کل سال 2019 ، صادرات با توجه به تنش های تجاری ، دوام قابل توجهی را نشان داد ، با رشد 0/5 درصدی و واردات 2.8٪ کاهش یافت.

براساس محاسبات رویترز طبق داده های گمرک چین ، در ماه دسامبر مازاد به دست آمده در تجارت با ایالات متحده در ماه دسامبر 23.18 میلیارد دلار بود ، از 24.60 میلیارد دلار در نوامبر گذشته.

صادرات چین به ایالات متحده در سال 2019 با 12.5٪ کاهش ، در مقایسه با 11.3٪ در سال 2018 کاهش یافته است. واردات ایالات متحده 20.9٪ کاهش یافته است ، در حالی که در مقایسه با سال گذشته 0.7٪ افزایش داشته است.

منبع خبر : اخبار امروز