پنج. ژانویه 23rd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

برای لذت بردن از سلامتی خوب .. بخندید و ورزش کنید

برای لذت بردن از سلامتی خوب .. بخندید و ورزش کنید

به گزارش سرویس اخبار پزشکی اخبار امروز :به گزارش مجله آلمانی “فروید” ، شما می توانید با رعایت چندین راهنما از جمله ورزش ، خندیدن و شکستن روال روزمره از سلامتی خوبی برخوردار شوید.

طبق گفته این مجله ، ورزش به جلوگیری از بروز مشکلات استخوانی و کمر و مشکل جمع شدن چربی بدن کمک می کند.

وی افزود: توصیه می شود روزانه 10 تا 15 دقیقه ورزش انجام دهید تا گردش خون و خلقی و وضعیت روانی بهبود یابد.

و در مورد خنده ، ژورنال آلمانی اظهار داشت که یک پزشک آمریکایی دریافت که یک دقیقه خنده 45 دقیقه تمرینات آرامش بخش را اصلاح می کند و این توضیح می دهد که خنده باعث افزایش اکسیژن مغز و کاهش فشار و تحریک هضم می شود و این خنده به ترشح هورمونهای شادی کمک می کند.

این مجله همچنین به اهمیت تأمین مایعات کافی بدن توجه کرده است ، زیرا به ازای هر کیلوگرم وزن بدن بین 35 تا 40 میلی لیتر مایعات نیاز دارد ؛ به این معنی که فرد به ازای هر 60 کیلوگرم حدود 4.2 لیتر مایعات نیاز دارد و وقتی کمبود مایعات در بدن کاهش یابد ، تأمین می شود. اکسیژن به اندام و فشار خون افت می کند که منجر به سردرد یا تاکی کاردی می شود.

مجله آلمانی در مورد شکستن روال روزمره گفت که با تغییر روش معمول رفتن به محل کار مثلاً یا تمرین های جدید مانند یوگا یا لذت بردن از تجربیات و تجربیات جدید ، باید روحیه روزمره را که ممکن است تا حدی خسته کننده باشد ، بشکند.

وی با در نظر گرفتن فضای اتاق خواب توصیه کرد و گفت: دمای اتاق خواب باید مناسب باشد تا خواب خوبی داشته باشید ، در حالی که اتاق خواب به خوبی در طول روز تهویه می شود و تنظیم رطوبت اتاق برای جلوگیری از آسیب رساندن به غشاهای مخاطی و آسیب پذیری آنها در برابر ویروس ها و حمله باکتری ها است.

منبع خبر : اخبار امروز