پنج. ژانویه 23rd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بعد از دو سال درگیری … آیا روز چهارشنبه جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن فروکش خواهد کرد؟

اخبار امروز -اقتصادیچین-ایالات-متحده بعد از دو سال درگیری ... آیا روز چهارشنبه جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن فروکش خواهد کرد؟ اخبار وبگردی

جنگ اقتصادی(چین-ایالات متحده)

بعد از دو سال درگیری … آیا روز چهارشنبه جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن فروکش خواهد کرد؟

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : در پیش بینی جهانی ، ایالات متحده و چین امروز چهارشنبه توافق نامه تجارت موقت بین آنها را امضا می کنند که شامل گامهایی برای آرامش جنگ تجاری بین دو کشور برای نزدیک به دو سال خواهد بود.

خبرگزاری آلمان گفت: این توافق نامه شامل لغو یا كاهش برخی از مجازات های اعمال شده توسط ایالات متحده بر كالاهای چینی است ، در حالی كه چین متعهد است به گفته نماینده تجارت آمریكا به تعهد شركتهای خارجی برای افشای فن آوری های خود در ازای مجاز به فعالیت در بازار چین پایان دهد.

براساس این توافق ، چین متعهد خواهد شد كه ظرف دو سال آینده حداقل 200 میلیارد دلار واردات محصولات آمریکایی را افزایش دهد.

هیچ یک از طرفهای آمریکایی و چینی جزئیات کامل این توافق را فاش نکردند.

در همین زمان ، اولین توافق موقت که امروز به امضا می رسد ، هزینه های ایالات متحده را در مقدار 370 میلیارد دلار کالای چینی نگه می دارد ، ضمن اینکه برخی از هزینه ها را از 15٪ به 7.5٪ کاهش می دهد.

مرحله دوم
هنوز مشخص نیست که مذاکرات درمورد توافق “مرحله دوم” یا تاریخ آغاز برداشتن دوجانبه در مورد مجازاتها بر روی محصولات دو کشور صورت خواهد گرفت.

تحلیلگران می گویند برخی از دشوارترین مسائل در رابطه تجاری ایالات متحده و چین هنوز برطرف نشده است.

جنیفر هلمن ، کارشناس بازرگانی در شورای روابط بین الملل در نیویورک ، گفت: بعید است که ما از طریق شرایط این توافق ، درمانی برای مشکلات ساختاری با چین ببینیم.

هیلمن خاطرنشان می کند که پکن از پشتیبانی برای حمایت از شرکت های طغیان شده بازار و پایین آمدن قیمت محصولات چینی در آن بازارها استفاده کرده است.

جنگ تجاری
و استفان منوچین ، وزیر خزانه‌داری آمریکا ، چند روز پیش گفت كه این توافق آماده است اما در حال بررسی فنی است.

به دنبال اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در مورد مراسم رسمی امضای رسمی ، پكن هفته گذشته گفت كه با واشنگتن در مورد توافق “مرحله 1” بین دو كشور در تماس نزدیك است.

آنچه به عنوان توافق یک مرحله ای شناخته می شد ، در اوایل این ماه به عنوان بخشی از تلاش ها برای پایان دادن به جنگ تجاری مداوم بین دو اقتصاد بزرگ جهان برای ماه ها اعلام شد ، که منجر به آشفتگی بازار شد و رشد جهانی را تحت تأثیر قرار داد.

جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین در ماه جاری با اعلام نخستین مرحله توافق که برخی از تعرفه های آمریکا را برای آنچه مقامات آمریکایی می گویند کاهش می یابد ، آرام شد ، جهش بزرگی در خرید چینی محصولات کشاورزی ایالات متحده و کالاهای دیگر است.

این توافق نامه که هفته گذشته پس از مذاکرات متناوب بیش از دو سال و نیم بین واشنگتن و پکن اعلام شد ، در ازای افزایش خرید چین محصولات کشاورزی و صنعتی آمریکا و محصولات و بخشهای انرژی از بخش انرژی طی دو سال آینده ، حدود برخی از تعرفه های ایالات متحده در مورد کالاهای چینی را کاهش می دهد.

منبع خبر:اخبار امروز