دو. ژانویه 27th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

به دلیل نگرانی های تقاضا ، نفت در حال کاهش است

به دلیل نگرانی های تقاضا ، نفت در حال کاهش است

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : قیمت نفت امروز چهارشنبه به دلیل ترس از توافق مبادله ای یک مرحله ای بین ایالات متحده و چین ، بزرگترین مصرف کننده نفت خام در جهان ، ممکن است تقاضا را افزایش ندهد واشنگتن در نظر دارد تا زمان اتمام مرحله دوم این توافقنامه ، گمرکات کالاهای چینی را حفظ کند.

وزیر امور خارجه خزانه داری آمریكا ، استفان منوچین ، عصر سه شنبه اظهار داشت كه وظایف كالاهای چینی تا زمانی كه مرحله دوم توافقنامه تجارت بین ایالات متحده و چین به اتمام برسد ، با وجود انتظاراتی كه دو طرف بعد از موافقت نامه موقت امضا خواهند كرد ، همچنان عملی خواهند شد.

و نفت خام برنت با 16 سنت یا 0.3٪ ، تا بشکه ساعت 07:45 GMT به 64.33 دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس ایالات متحده با 15 سنت یا 0.3 درصد کاهش به 58.08 دلار در هر بشکه رسید.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ قرار است امروز یک توافقنامه یک مرحله ای با معاون نخست وزیر چین لیو او در کاخ سفید امضا کند. انتظار می رود این توافق نامه شامل مقررات باشد كه چين منابع اضافی انرژی آمریكا را به ارزش 50 میلیارد دلار خریداری كند.

براساس داده های موسسه آمریکایی پترولیوم ، موجودی های نفتی ایالات متحده 1.1 میلیون بشکه افزایش یافت و انتظارات برای کاهش را از دست داد.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا اعلام كرد كه انتظار می رود تولید نفت آمریكا در سال 2020 به ركوردی معادل 13.30 میلیون بشكه در روز برسد كه عمدتا با افزایش تولید از حوضه پرمین در تگزاس و نیومكزیك انجام می شود.

امروز چهارشنبه ، الكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه گفت كه قصد اوپك و متحدان آن برای به تعویق انداختن جلسات خود در مارس آینده وجود ندارد.

روز سه شنبه ، خبرگزاری TASS روسیه ، به نقل از یک منبع اوپک که نام آن را نیامده است ، گفت که ممکن است اوپک و متحدانش تصمیم بگیرند که بحث سیاست آینده را از مارس آینده تا ژوئن به تعویق بیندازند.

وزیر انرژی امارات متحده عربی امروز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار دارد نشست اوپک + جلسات بعدی خود را در مارس 2020 برگزار کند.

ال مزروعی گفت که اوپک تولید نفت را از خارج از اوپک ، به ویژه از ایالات متحده ، کنترل می کند

منبع خبر : اخبار امروز