جمعه. ژانویه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جو بایدن: من با توافق با جنگ عراق در سال 2003 اشتباه کردم

جو بایدن: من با توافق با جنگ عراق در سال 2003 اشتباه کردم

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  جو بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده ، در هفتمین بحث دموکراتیک برای انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری اظهار داشت که در رای گیری برای تصمیم گیری در مورد جنگ در عراق اشتباه کرده است.

بایدن در جریان بحث و گفتگو برای انتخاب کاندیدای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه دونالد ترامپ ، افزود که وی در سال 2002 وقتی عضو کنگره به نفع جورج دبلیو بوش برای شرکت در جنگ در عراق رای داده ،اشتباهی را مرتکب شده است.

بایدن خاطرنشان كرد كه “وقتی رئیس جمهور باراك اوباما از او خواست كه نیروهای آمریكایی را از جنگ عراق خارج كند ، احساس راحتی می كرد.”

وی ادامه داد: “من گفتم كه 13 سال پیش این اشتباه بود كه به رئیس جمهور این اختیار را بدهد كه اگر نتواند بازرسانی را به عراق بكشد تا جلوی آن را بگیرد كه مانع دستیابی به سلاح هسته ای شود .”

وی گفت: “ما نباید کسی را به هر جای دیگری اعزام کنیم ، مگر اینکه منافع حیاتی ایالات متحده در معرض خطر باشد. آنها در عراق مورد مناقشه نبودند. این یک رای اشتباه بود.”

وی در ادامه گفت: “جنگ عراق به من تجربه داده است ، در شرایطی که تنش با ایران رو به افزایش است و این مزیت را برای برخورد با این پرونده به من می دهد.”

منبع خبر : اخبار امروز