جمعه. ژانویه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ویروس جدید کورونا نگرانی های جهان را برانگیخته است

ویروس جدید کورونا نگرانی های جهان را برانگیخته است

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت اخبار امروز : ویروس جدید کورونا این نگرانی را ایجاد کرده است که ویروس ها در دوره های ابتدایی صدها نفر جان خود را از دست داده اند ، از جمله ویروس SARS ، باعث شده مقامات چین با همکاری سازمان بهداشت جهانی ، تحقیقات پزشکی سریع درباره این ویروس را انجام دهند.

ویروس جدید کورونا 41 نفر را در چین آلوده کرد ، 7 نفر از آنها از بیمارستان مرخص شدند ، در حالی که 6 مورد شدید وجود داشت و یک نفر نیز درگذشت ، در حالی که مقامات مربوطه در چین گزارش دادند که سایر بیماران در وضعیت پایدار هستند ، در حالی که یک مورد در تایلند برای شخصی که کشف شد کشف شد. از چین

تعریف بیماری
WHO گفته است که ویروس های کورونا گروه بزرگی از ویروس ها هستند که باعث بیماری هایی از سرماخوردگی تا بیماری های شدیدتر مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و “سندرم حاد تنفسی حاد” می شوند.

وی افزود: ویروس كورونا جدید كه قبلاً در انسان تشخیص داده نشده بود ، سویه جدیدی است و ویروس های كرونا منبع حیوانی هستند و این بدان معنی است كه آنها بین حیوانات و انسان ها منتقل می شوند.

شایان ذکر است که توالی ژنتیکی که چین با سایر کشورها به اشتراک می گذارد ، به آن اجازه می دهد تا به اندازه کافی سریع بیماران را تشخیص دهد.

علائم بیماری
براساس گزارش WHO ، علائم عفونت ویروس از علائم و نشانه های تنفسی متوسط ​​، تا بیماری حاد تنفسی حاد و مرگ و علائم معمولی عفونت کروناویروس که باعث سندرم تنفسی خاورمیانه (SARS) می شود ، به صورت تب ، سرفه و تنگی نفس می باشد.

در مورد پنومونی ، این بیماری شایع است ، اما همیشه وقتی عفونت با ویروس کورونا رخ نمی دهد ، علائم مرتبط با این بیماری شامل اسهال است ، و بیماری شدید می تواند باعث نارسایی تنفسی شود ، که نیاز به تنفس مصنوعی و پشتیبانی در بخش مراقبت های ویژه است.

و نتایج تحقیقاتی که از روز پنجشنبه آغاز شد ، تأیید کرد که تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس جدید “کرونا” از یک شخص به فرد دیگر وجود ندارد.

طارق گاریارویچ ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت ، در سخنان روز سه‌شنبه در ژنو گفت: “از طریق تحقیقات مقامات ملی در چین مبنی بر انتقال coronavirus جدید از شخصی به فرد دیگر ، هیچ مدرکی در دست نیست.” جراحتی در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی.

وی ادامه داد: تحقیقات هنوز به چگونگی انتقال عفونت نرسیده است ، به ویژه که انتقال عفونت از یک شخص به فرد دیگر وقتی بیماران مبتلا به علائم تنفسی هستند همیشه نگرانی ایجاد می کند.

رسانه های رسمی چینی اعلام کردند که ویروس جدید با انواع ویروس کورونا که قبلاً پخش شده متفاوت است.

بررسی ها نشان می دهد که برخی از این پرونده ها از کارگران ، بازدید کنندگان یا معامله گران مکرر در یک بازار غذاهای دریایی ووهان ، جایی که حیوانات زنده فروخته می شوند.

از 3 ژانویه تاکنون هیچ مورد جدیدی در چین گزارش نشده است.

منبع خبر : اخبار امروز