دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

آنتی ویروس یا Defender … کدام یک برای ویندوز بهتر است؟

آنتی ویروس یا Defender … کدام یک برای ویندوز بهتر است؟

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزدر حال حاضر ، بسته بزرگی از نرم افزارهای ضد ویروس برای رایانه های مجهز به مایکروسافت ویندوز در دسترس است ، در حالی که بسیاری از شرکت ها نسخه های رایگان برنامه های ضد ویروس پرداخت شده خود را راه اندازی می کنند ، یا برنامه های خود را به شرکت های تولید کننده رایانه ارائه می دهند تا از قبل بر روی دستگاه ها نصب شوند.

دفتر فدرال امنیت فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: وضعیت تهدیدآمیز ، پیشنهادات فراوان از برنامه های آنتی ویروس را توجیه می كند ، زیرا حملات جدید همیشه علاوه بر تهدید روزافزون برنامه های مضر مانند ویروس های رمزگذاری داده ها و تقاضای باج ، نظارت زیادی بر برنامه های ضد ویروس دارند ، بنابراین هیچ جایگزینی برای محافظت وجود ندارد. کامپیوترها خوب کار می کنند

برنامه آنتی ویروس رایگان مدافع یکپارچه با مایکروسافت ویندوز 10 برای مدت طولانی به عنوان کافی نبود ، اما این شرکت آمریکایی این برنامه را بارها و بارها توسعه داده است ، زیرا در حال حاضر Defender با توجه به آزمایشات دوره ای که توسط موسسه ایمنی انجام می شود ، محافظت مداوم را به صورت مداوم ارائه می دهد. فناوری اطلاعات آلمانی AV-Test.

در این تست ها ، Defender از نظر کشف بدافزار و همچنین در حملات خطرناک Zero-Day ، یعنی حملات که از آسیب پذیری ها در روز کشف استفاده می کنند ، به نتایج بسیار خوب یا حتی بهتری دست می یابد.

در اینجا سؤالی پیش می آید که آیا نرم افزار مایکروسافت سایر برنامه ها را غیر ضروری می کند ، و برای پاسخ به این سؤال ، رونالد اکنبرگ ، از مجله رایانه آلمانی “c’t” توضیح داد: “در واقعیت ، سایر برنامه ها محافظت بیشتری ندارند ، زیرا نسخه های رایگان برنامه ها مشابه هستند. آنتی ویروس در میان آنها ، سطح بالایی از محافظت را در اختیار شما قرار می دهد. ”

پشتیبانی شخصی
اما این کارشناس آلمانی خاطرنشان کرد: مزایایی که برنامه های رقیب ارائه می دهند وجود دارد ، بسیاری از شرکت ها پشتیبانی شخصی را ارائه می دهند که Microsoft Defender آن را ارائه نمی دهد و این ویژگی برای کاربران با تجربه اندک بسیار مفید است و چنین خدماتی در نسخه های پریمیوم برنامه های ضد ویروس ارائه می شود. .

علاوه بر این ، این نسخه ها شامل بسیاری از ابزارهای دیگر از جمله حذف ایمن پرونده ها یا تمیز کردن دیسک سخت از داده های غیر ضروری است و میزان نیاز به خرید این ابزارها به نیازهای شخصی کاربر مربوط می شود و اگر کاربر سالها به نرم افزار ضد ویروس تکیه کرده باشد ، دیگر نیازی به جایگزینی برنامه خود نخواهد داشت. اگر دلیلی برای این امر وجود نداشته باشد ، معمولاً Microsoft Defender است.

– در مورد تبلیغات چطور؟
وقتی صحبت از تبلیغات می شود ، شرایط کاملاً متفاوت است ، زیرا بسیاری از برنامه های ضد ویروس رایگان با نمایش تبلیغات روی دسک تاپ کاربر را مختل می کنند و پاپ آپ ها در نسخه های پرداخت شده ظاهر می شوند که این موضوع به سایر محصولات خود شرکت نیز اشاره دارد و خوشبختانه مایکروسافت مدافع از شر آن خلاص می شود. مانند تبلیغات

یک قانون مهم در مورد Microsoft Defender اعمال می شود ، زیرا باید همیشه به روز باشد ، مانند سایر برنامه های ضد ویروس ، و Defender از آن کارخانه تنظیم شده است که به روزرسانی ها به طور خودکار نصب می شوند ، و به روزرسانی ها را به صورت خودکار بررسی و نصب می کند ، و بهتر است که کاربر در اصلاح آن دخالت نکند. این تنظیمات عملکرد ایمن و راحت را تضمین می کند ، اما Microsoft Defender نمی تواند مانند سایر برنامه های ضد ویروس محافظت کامل در برابر ویروس ها را تضمین کند.

دیوید بوث ، کارشناس فناوری آلمانی با اشاره به اینکه ضمانت محافظت از ویروس با رفتارهای کاربر مرتبط است ، تأکید کرد: لزوم نصب سریع بروزرسانی های جدید بلافاصله ، و این امر به ویژه در مورد مرورگر وب ، سیستم عامل و سایر برنامه هایی که به اینترنت وصل می شوند علاوه بر نیاز به نصب برنامه از منابع نیز کاربرد دارد. فقط شناخته شده و قابل اعتماد است ، و روی پیوندهای مشکوک که اغلب حاوی نرم افزار و کدهای مخرب هستند کلیک نکنید.

منبع خبر : اخبار امروز