شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

رئیس جمهور چین: ویروس کرونا “دیو” است و ما بر آن غلبه خواهیم کرد

رئیس جمهور چین: ویروس کرونا “دیو” است و ما بر آن غلبه خواهیم کرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزرئیس جمهور چین شی جین پینگ ویروس جدید کورونا را “دیو” توصیف کرد و تأکید کرد که کشورش در نبرد جدی خود علیه بیماری اسرارآمیز به پیروزی اطمینان دارد و قول شفافیت در تلاش دولت برای مهار این بیماری را داده است.

پینگ به مدیر سازمان بهداشت جهانی ، سه شنبه گفت: “اپیدمی شیطان است و ما نمی توانیم اجازه دهیم آن را پنهان کند.” وی افزود: دولت چین همیشه نگرش باز ، شفاف و مسئولانه ای برای آشکار کردن هرچه سریعتر اطلاعات در مورد ویروس داشته است. ”

تلویزیون ایالتی به نقل از رئیس جمهور چین گفته است که وی معتقد است “موضوع شیوع ویروس تحت ارزیابی آرام ، عینی و عقلانی توسط WHO و جامعه جهانی قرار خواهد گرفت.”

ویروس جدید کورونا از زمان آغاز به کار در ووهان در ماه دسامبر ، بیش از 106 مورد را کشته است و در جدیدترین تعداد گزارش شده از قربانیان ویروس اسرارآمیز ، در حدود 4،682 نفر در سراسر جهان ، از جمله 4660 مورد فقط در چین ، آلوده شده است.

به نقل از شین هووا ، Tidros Adhanum ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ، گفت که وی از توانایی چین در مهار شیوع ویروس جدید کرونا اطمینان دارد.

اذانوم در دیدار با مقامات پکن اظهار داشت که با اقدامات انجام شده توسط دولت چین تاکنون برای مهار شیوع ویروس موافقت کرده و توضیح داد که وی از تخلیه اتباع بیگانه که در حال حاضر در چین حضور دارند پشتیبانی نمی کند و از همه خواست که آرام باشند.

به گفته منتقدین ، ​​مسئولان منطقه بحران سلامت به دلیل ناکارآمدی خود با انتقاد شدید روبرو هستند ، در حالی که خشم مردم نسبت به نحوه برخورد با این بیماری روبرو است.

مقامات ارشد در رسانه های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفته اند ، از جمله والی استان هوبئی ، که شامل ووهان است که در ابتدا این بیماری ظاهر شده است ، و فعالان آنها را متهم به اشتباه می کنند.

این اظهارات نمونه ای نادر از عصبانیت عمومی در خشم در چین است ، جایی که شکایات مربوط به مقامات به طور کلی سانسور می شود

منبع خبر : اخبار امروز