جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“ووهان چین” .. مهاجمین را دفع کرد. آیا شما کورونا را شکست می دهید؟

ووهان چین” .. مهاجمین را دفع کرد. آیا شما کورونا را شکست می دهید؟

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : شهر چینی ووهان توانسته است در طول تاریخ با فتح برجها ، قلعه ها و نرده های غیرقابل تحمل با فتوحات خود روبرو شود ، اما امروز این کشور در جستجوی روش هایی برای مقابله با ویروس کشنده است که آن را به شهری جدا شده از جهان تبدیل کرده است ، که “تاج جدید” است.

تا همین اواخر ، ووهان پر جنب و جوش بود ، زیرا توسعه یافته ترین شهر در زمینه آموزش عالی است و سومین مرکز آموزشی بعد از پایتخت ، پکن و شانگهای است که باعث می شود بیشترین تعداد دانش آموز در سراسر جهان شلوغ شود.

اما ظهور ویروس کشنده “جدید کورونا” در آن ، آن را از شهری پر از زندگی و تقاضای دانش ، به گوشه ای تبدیل کرده که ورود یا خروج از آن را ممنوع می کند ، به گونه ای که رسانه های محلی و بین المللی از آن استفاده می کردند “شهر ارواح” یا “شهر همه گیر”.

اگرچه “ووهان” از زمان کشف گونه جدید ویروس تحت تأثیر توجه جهانی قرار گرفته است (106 نفر از زمان کشف آن درگذشت) ، اما بیشترین توجه از این زاویه بر روی شهر باقی مانده است ، در شرایطی که صداگذاری اعماق آن می تواند فرصتی برای دستیابی به دلایلی برای ظهور همه گیری مرموز باشد. این شهر و هیچ دیگر.

“ووهان” مرکز استان هوبئی است که در وسط مناطق دور افتاده چین در تقاطع رودخانه های یانگ تسه و هانجیانگ واقع شده است.این مرکز بزرگ صنعتی و اقتصادی و بزرگترین شهر در مرکز چین از نظر جمعیت است و دارای جمعیت یک و نیم میلیون نفر است.

در دهه 1920 ، ووهان پایتخت دولت چپ كومینتانگ به رهبری وانگ جینگویو ضد چیانگ كای-شك بود ، منطقه ای غیرنظامی كه در سال 1950 در سه شهر ادغام شده بود: هانكو در ساحل شمالی یانگ تسه ، هانانگ در كنار هان و وچانگ در ساحل جنوبی یانگ تسه.

دفع دیوار
این شهر برجسته ترین دانشگاه های چین را شامل می شود ، همانطور که دانشگاه ووهان و دانشگاه صنعتی ووهان وجود دارند و همین امر آن را به مقصد تعداد زیادی از دانشجویان تبدیل می کند.

همچنین این شهر باستانی با بیش از 340 مکان تاریخی و باستان شناسی است و به آن منظره ای متمایز از برج های نگهبانی ، قلعه ها و نرده هایی که در طول قرون ساخته شده است برای محافظت از آنها در برابر حملات و جنگ ها می دهد.

قدمت آن به بیش از 3 هزار و 500 سال می رسد و از این رو از پکن قدیمی تر است و در طول تاریخ شاهد جنگ های جنگی بسیاری بوده است که موفق به پیروزی شدند.

امروز اما به نظر می رسد که او با ویروس جدید کرونا سخت ترین جنگ ها را پشت سر می گذارد ، به این امید که پیروز از آن بیرون می رود زیرا همیشه عادت کرده است و شکوه همیشگی خود را احیا می کند ، که این شهر در محل اتصال دو رودخانه ، محل اتصال شهرها و شهر باستانی است که از اپیدمی می ترسد جواهرات خود را از بین ببرد.

منبع خبر : اخبار امروز