چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

یورش آمریکا به افغانستان .. 7 هزار و 423 گلوله در طی سال 2019

یورش آمریکا به افغانستان .. 7 هزار و 423 گلوله در طی سال 2019

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزبا وجود مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگ 18 ساله در افغانستان ، هواپیماهای آمریکایی طالبان و سایر گروه های مسلح را بمباران می کنند ، در حالی که احزاب متخاصم در بحث های بی پایان برای پایان دادن به جنگ قفل شده اند.

داده های نیروی هوایی ایالات متحده نشان می دهد که ایالات متحده سال گذشته بمبی و مهمات دیگر را در افغانستان پرتاب کرد ، بیش از هر سال دیگر از زمان شروع اسناد در سال 2006.

روزنامه “ستاره ها و راه راه” گفت: هواپیماهای آمریکایی 7 هزار و 423 بمب و مهمات دیگر را در طول سال 2019 پرتاب کردند.

در حالی که هواپیماهای ائتلاف طی این مدت حدود 8،800 نوع سلاح انجام داده اند ، طبق ارقامی که روز دوشنبه توسط فرماندهی مرکزی نیروی هوایی ایالات متحده منتشر شد.

تعداد رکورد بیش از رکورد قبلی ثبت شده در سال 2018 پس از انتشار 7 هزار و 362 مهمات است.

این در حالی است که میان مقامات آمریکایی و طالبان با هدف پایان دادن به طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا صورت گرفته است.

لورل میلر ، نماینده ویژه سابق ایالات متحده در افغانستان و پاکستان ، در مصاحبه تلفنی گفت: “واشنگتن کاملاً صریح از حملات تشدید شده به طالبان به عنوان شکلی برای فشار استفاده می کند.”

میلر خاطرنشان کرد: طالبان خشونت را روش اصلی فشار ایالات متحده در مذاکرات مداوم می دانند.

شماره فرماندهی نیروی هوایی ایالات متحده شامل حملات نارنجک و دور 105 میلی متر از جنگنده های AC-130 و آتش 20 میلی متر یا بیشتر است.

در اواسط ماه ژانویه ، جنبش طالبان افغانستان تأیید کرد که برای تأمین محیطی امن برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان ، توافق کرده است که “عملیات نظامی” خود را کاهش دهد.

وی خاطرنشان كرد كه مذاكرات با آمریكا تاریخ امضای توافق نامه و خروج نیروها را تعیین می كند.

سهیل شاهین ، سخنگوی دفتر سیاسی این جنبش ، در مصاحبه با روزنامه پاکستانی “سحر” گفت: “ما توافق کردیم که عملیات نظامی را برای چند روز کاهش دهیم ، تا زمان امضای توافق نامه صلح.”

شاهین تأکید کرد که آتش بس حاصل نشده است ، بلکه “کاهش عملیات نظامی ما است و ما تصمیم داریم که چه زمانی ، کجا و چگونه عملیات نظامی خود را کاهش دهیم.”

وی افزود: “این فقط به نیروهای خارجی محدود نمی شود ، بلکه این کاهش تمام قسمت های افغانستان را در بر می گیرد.

منبع خبر : اخبار امروز