دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

استرالیا قصد دارد اتباع آسیب پذیر خود را در چین تخلیه کند

استرالیا قصد دارد اتباع آسیب پذیر خود را در چین تخلیه کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون روز چهارشنبه گفت که کشورش برای تخلیه شهروندان “آسیب پذیر” خود در استان هوبی چین برنامه ریزی کرده است.

موریسون در اظهارات خود به رسانه های کانبرا ، از شهروندان خود خواست تا هرگونه برنامه سفر به چین را برعلیه زمینه گسترش ویروس جدید کرونا بررسی کنند.

استرالیا در نظر دارد شهروندان خود را از منطقه ای که کانون داغ شیوع ویروس جدید کرونا در چین است ، تخلیه کند تا قرنطینه ای را در جزیره ای بطور معمول برای بازداشت پناهجویان تحمیل کند.

موریسون گفت که “آسیب پذیرترین” استرالیایی ها ، از جمله کودکان و سالمندان ، و همچنین افرادی که بازدید کوتاهی از شهر چینی ووهان و استان هوبئی انجام داده اند ، به عنوان بخشی از تلاش ها برای بازگشت شهروندان استرالیا در اولویت قرار خواهند گرفت.

مقامات گفتند كه حدود 600 استرالیایی در آن منطقه چینی حضور داشتند كه در تلاش برای مهار شیوع ویروس بسته شده بودند.

موریسون با اشاره به اینکه استرالیا برای بازگشت این افراد با نیوزیلند همکاری می کند و از کشورهای اقیانوس آرام برای تخلیه شهروندان خود کمک خواهد کرد ، تأکید کرد: “اکنون اولویت امنیت ایمنی استرالیایی ها است.”

موریسون به خبرنگاران در کانبرا گفت که آنها می توانند به مدت 14 روز در جزیره کریسمس قرنطینه شوند ، که شامل یک بازداشتگاه برای مهاجران در تلاش برای رسیدن به استرالیا با قایق است.

و چین در اوایل امروز اعلام کرد ، شمار بالای مرگ و میر ویروس کرونا به 132 مورد مرگ رسیده است ، علاوه بر 5974 مورد با شیوع ویروس در 31 استان.

اوایل روز سه‌شنبه ، رئیس جمهور چین ، ویروس جدید کورونا را “دیو” توصیف کرد و تأکید کرد که کشور وی در نبرد خطرناک خود علیه بیماری اسرارآمیز ، به پیروزی اطمینان دارد و قول شفافیت در تلاش دولت برای مهار این بیماری را داده است.

پینگ به مدیر WHO گفت: “اپیدمی شیطان است و ما نمی توانیم اجازه دهیم آن را پنهان کند. دولت چین همیشه نگرش باز ، شفاف و مسئولانه ای را برای آشکار کردن هرچه سریع تر اطلاعات در مورد ویروس اتخاذ کرده است.”

تلویزیون دولتی به نقل از رئیس جمهور چین گفته است كه وی معتقد است “موضوع شیوع ویروس تحت ارزیابی ارزشی ، آرام و عینی و منطقی توسط WHO و جامعه جهانی قرار خواهد گرفت.”

منبع خبر : اخبار امروز