جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

انفجار یک بمب خودرو در حومه راس العین ، شمال شرقی سوریه

انفجار یک بمب خودرو در حومه راس العین ، شمال شرقی سوریه

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز : روز چهارشنبه رسانه ها گزارش دادند که یک بمب خودرو در حومه راس العین ، واقع در شمال شرقی سوریه منفجر شده است.

خبرنگار آژانس سوریه “سانا” اظهار داشت: یک بمب خودرویی در روستای “لیلان” منفجر شد که توسط نیروهای رژیم ترکیه و شبه نظامیان مسلح وابسته به آن در حومه شهر راس العین ، واقع در شمال شرقی این کشور منفجر شده است.

شهر راس العین در شمال شرقی این کشور شاهد درگیری بین ارتش سوریه از یک طرف و نیروهای ترکیه و شبه نظامیان مسلح آنها از طرف دیگر است.

قابل توجه است که ترکیه و شبه‌نظامیان مسلح وفادار به آن ، از 9 اکتبر حمله به شمال و شرق سوریه را آغاز کرده بودند و پس از گذشت بیش از یک هفته از تجاوز ، واشنگتن و آنکارا به آتش بس موقت در شمال سوریه رسیدند و عملیات نظامی ترکیه را برای 120 متوقف کردند. یک ساعت ، برای اطمینان از عقب نشینی ایمن از واحدهای کُرد.

این حمله ترکیه با طوفانی از محکومیت منطقه ای و بین المللی روبرو شد و بسیاری از کشورهای اروپایی صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کردند ، در مقابل این حمله که منجر به پرواز بسیاری از عناصر داعش از اردوگاه های منطقه شد.

منبع خبر : اخبار امروز