جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

با بازگشت مجدد بازارهای سهام ، نفت افزایش می یابد

با بازگشت مجدد بازارهای سهام ، نفت افزایش می یابد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  معاملات آتی نفت ، سه شنبه ، پس از 5 جلسه سقوط ، حمایت خود را از افزایش ارزش سهام ایالات متحده اعلام کرد و گفت که اوپک و متحدانش ممکن است محدودیت های جدیدی را برای عرضه اعمال کنند ، در میان ترس از اینکه “کرونا” ممکن است تقاضای نفت را تضعیف کند.

معاملات آتی برنت با 19 سنت یا 0.3٪ افزایش به 59.51 دلار در هر بشکه ، در حالی که وست تگزاس واسطه ایالات متحده با 34 سنت یا 0.6٪ افزایش به 53.48 دلار رسید.

منابع اوپک گفتند که این سازمان می خواهد کاهش فعلی تولید نفت را حداقل تا ژوئن آینده تمدید کند ، با این امکان که اگر تقاضا برای نفت خام در چین تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی کاهش یابد ، کاهش را کاهش می دهد.

سهام ایالات متحده با افزایش نگرانی در مورد شیوع بیماری و تأثیر احتمالی آن بر رشد جهانی ، به بهبود شاخص های اصلی پس از بزرگترین افت تقریبا 4 ماهه در سهام ، افزایش یافت.

جیم ریتربوش ، رئیس شرکت Ritterbusch & Co. در گالنا ، ایلینویز ، در گزارشی اظهار داشت: “به نظر می رسد بیشترین افزایش بازار نفت ، سه شنبه ، به دلیل تأثیر بهبود قوی سهام ها است” ، با ذکر این نکته که افزایش دلار باعث کاهش “اشتیاق به خرید در بازار انرژی” شد.

دلار آمریکا از اوایل ماه دسامبر گذشته در برابر سبد ارز به بالاترین حد خود رسید.

معمولاً قیمت نفت به ارز آمریکایی تعیین می شود و این بدان معنی است که یک دلار قوی برای دارندگان ارزهای دیگر نفت خام را گرانتر می کند.

منبع خبر : اخبار امروز