شنبه. فوریه 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بحران اقتصادی ترکیه در بخش گردشگری قرار دارد

بحران اقتصادی ترکیه در بخش گردشگری قرار دارد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  بحران اقتصادی در ترکیه همچنان ادامه دارد و این بار به “بازار تحت پوشش” معروف ترین منطقه توریستی استانبول که یک جاذبه توریستی است ، توسط همه کسانی که به این شهر می آیند بازدید می کند.

براساس وب سایت روزنامه مخالف ترکیه “T24” ، روز سه شنبه ، بحران اقتصادی منجر به رکود در فروش مغازه ها در بازار ، در ازای اجاره زیاد شد ، که باعث بسته شدن بسیاری از آنها شد.

این روزنامه می گوید: “کاهش فروش و افزایش ارزش اجاره بازرگانی در بازار تاریخی پوشاننده آن فروشگاه ها را به تعطیل شدن یکی پس از دیگری سوق داد ، زیرا نزدیک به 50 فروشگاه که فروش طلا و جواهرات را می فروشند ، در مدت یک سال بسته شد و تعداد این فروشگاه ها از یک هزار نفر کاهش یافت. به 800 فروشگاه ظرف 4 سال. ”

این روزنامه خاطرنشان کرد: “بازرگانان و صنعتگران از کاهش فروش خود در مقایسه با آنچه که در سالهای گذشته می فروختند ، به دلیل کاهش تعداد گردشگرانی که از آن محل بازدید می کنند ، شکایت دارند و اکنون محصولات ارزان قیمت را ترجیح می دهند.”

در اظهارات خود که توسط روزنامه مذکور گزارش شده ، حسن فرات ، رئیس انجمن “صنعتگران و بازرگانان بازار پوشیده” اظهار داشت: “طی چهار سال گذشته ، به دلیل بحران اقتصادی فعلی که گردشگران و سایر ساکنان محلی را تحت فشار قرار داده است ، طی چهار سال گذشته تقریباً 200 جواهرات و طلافروشان بسته شده اند. از خرید طلا خودداری کنید. ”

سخنگوی خاطرنشان کرد: “افزایش نرخ اجاره فروشگاه ها به میزان قابل توجهی ، عنصر مهمی از تمایل مالکان را به تعطیل بودن نشان می دهد ، زیرا 80٪ مغازه های موجود در بازار اجاره می شوند و بنابراین سود به صاحبان آن فروشگاه ها می رود.”

فرات همچنین خاطرنشان کرد: تعداد گردشگرانی که از بازار تحت پوشش عبور می کنند از 400 هزار در سال به 250 هزار نفر کاهش یافته است ، “و گردشگر قبلاً تقریباً 2500 دلار خرج می کرد ، اما اکنون ارزش خریدهای وی فقط از 200 دلار فراتر نمی رود.”

ترکیه مدتهاست شاهد یک بحران شدید اقتصادی است که نشانگر عدم موفقیت اردوغان در مقابله با آن است ؛ و یافتن راه حل های مؤثر برای کاهش بحران شهروندانی که دچار مصیبت می شوند با توجه به افزایش مجنون در مالیات ها ، بیکاری و نرخ تورم و همچنین قیمت های بالا.

منبع خبر : اخبار امروز