شنبه. فوریه 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

سرطان دهانه رحم .. آمار مرگ و میر را تا سال 2035 پیش بینی کرد

سرطان دهانه رحم .. آمار مرگ و میر را تا سال 2035 پیش بینی کرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزیک انکولوژیست پیش بینی کرد که مرگ و میر سرطان دهانه رحم تا سال 2035 در خاورمیانه و شمال آفریقا دو برابر خواهد شد ، زیرا این بیماری علی رغم امکان پیشگیری از آن ، اولین قاتل زنان در سراسر منطقه بود.

دکتر Cheshire Shetty ، رئیس خدمات انکولوژی در مرکز سرطان آپولو در بمبئی ، گفت: شیوع سرطان دهانه رحم در هر 100000 زن در شمال آفریقا 6.4 و در هر 100000 زن در خاورمیانه 3.4 است و اغلب در زنان بین سنین تشخیص داده می شود. 35 و 44 ساله.

سرطان دهانه رحم در اثر ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود که از نظر جنسی منتقل می شود. بیشتر عفونتهای HPV هیچ علائمی را نشان نمی دهند و معمولاً به خودی خود از بین می روند ، اما ویروس همچنان علت اصلی مرگ و میر سرطان در زنان در سراسر جهان است.

واکسیناسیون
دکتر شتی به خانمها توصیه كرد كه واكسیناسیون HPV را انجام دهند تا از ابتلا به عفونتها كه منجر به سرطان می شود ، به خصوص زنان در اواخر دهه سی و بالاتر خود استفاده كنند.

وی تأکید کرد: “برای تشخیص زودرس ضایعات پیش از سرطان ، انجام آزمایشات غربالگری منظم مانند پاپ اسمیر و معاینه بینایی با اسید استیک بسیار مهم است. به زنان متاهل نیز توصیه می شود که سالانه چک های سالانه را با متخصص زنان انجام دهند.”

وی با اشاره به اینکه درمانها در طول سالها همراه با تحولات فناوری در حوزه پزشکی بهبود یافته است ، افزود: اکنون ضایعات اولیه سرطانی از طریق فرآیندهای حفظ باروری قابل درمان هستند.

وی افزود: “برای موارد پیشرفته ، معرفی هدفمند درمانی و دستگاههای رادیوتراپی عالی ، روش درمان سرطان دهانه رحم را تغییر داده است. همچنین ما شاهد زنده ماندن بالاتر و کیفیت زندگی بهتر برای بیماران هستیم.”

دکتر شتی با تأکید بر اهمیت کشف زودهنگام این بیماری ، از زنان خواست تا با پزشکان خود مشورت کنند و در مورد نحوه تشخیص سرطان دهانه رحم بحث و گفتگو کنند و این باعث افزایش فرصت برای غلبه بر این نوع سرطان می شود.

منبع خبر : اخبار امروز