شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“مرخصی اجباری” برای هزاران نفر از پرسنل ارتش آمریكا در كره جنوبی

مرخصی اجباری” برای هزاران نفر از پرسنل ارتش آمریكا در كره جنوبی

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزروز چهارشنبه ارتش آمریكا گزارش داده است كه حدود 9000 عضو از نیروهای مستقر در آمریكا در كره جنوبی مجبور به عزیمت به مرخصی اجباری می شوند مگر اینکه اختلاف بین دو كشور ، در مورد سهم هزینه های 28.500 پرسنل نظامی آمریكایی حاضر در كره جنوبی حل شود.

ارتش پس از پایان توافق بودجه که از سال 2019 ادامه دارد ، اعلام کرد که هیچ توافقی درباره هزینه فرماندهی نیروهای آمریکایی در کره جنوبی حاصل نشده است.

وی اظهار داشت كه كاركنان از احتمال “مرخصی اداری بالقوه” كه در ماه آوریل آغاز شده بود مطلع شده اند.

ارتش تأکید کرد: “بدون تعهد جمهوری کره برای ادامه تقسیم هزینه های استخدام نیروی کار ملی کره ، رهبری به زودی بودجه اختصاص یافته برای پرداخت حقوق و دستمزد خود را از بین می برد.”

این اطلاعیه 60 روز قبل از شروع احتمالی مرخصی ارسال شده است ، اما لازم الاجرا نخواهد بود مگر اینکه دو طرف ظرف دو هفته آینده در مذاکره درباره توافق جدید نتوانند.

ایالات متحده مدتها است که متحدین خواستار افزایش حمایت های مالی خود برای حضور نظامی ایالات متحده شده اند و واشنگتن خواستار سئول سهم هزینه خود را به 5 میلیارد دلار در سال افزایش می دهد که 5 برابر بیشتر از سهمیه فعلی است.

با این حال ، هری هریس ، سفیر آمریکا اخیراً اظهار داشت كه واشنگتن موضع خود را نرم كرده است.

کره درخواست واشنگتن برای بحث در مورد هزینه حمل و نقل سربازان آمریکایی به و از کره جنوبی را رد کرد ، و در عوض درخواست می کند طبق چارچوب توافق قبلی که 28 سال از آن شروع شده است ، ادامه یابد.

منبع خبر : اخبار امروز