سپتامبر 18, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

کرونا قیمت مواد غذایی چین را به بزرگترین افزایش در 4 سال منجر می کند

کرونا قیمت مواد غذایی چین را به بزرگترین افزایش در 4 سال منجر می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزشاخص کل روزانه شوجوانگ چین در عمده فروشی قیمتهای سبزیجات در چین چهارشنبه با 4.9٪ افزایش یافت و به نزدیکترین سطح خود در نزدیک 4 سال رسید و 195.45 امتیاز را ثبت کرد.

بلومبرگ نیوز خاطرنشان کرد: افزایش هزینه های مواد غذایی به لیست نگرانی ها و چالش های رو به رشد چین افزوده است ، در حالی که مقامات در تلاشند تا مهار شیوع ویروس کرونا را کنترل کنند.

افزایش قیمت سبزیجات فشار دیگری بر بودجه مصرف کنندگان چینی است که به دلیل آنفولانزای خوکی تحت تأثیر قیمت های اخیر گوشت خوک قرار گرفته اند.

به گفته شین داربی ، کارشناس بازارهای مالی بین المللی در گروه مالی جفریس ، در عین حال ، روند مصرف کنندگان و شرکت ها برای ذخیره نیازهای اصلی خود با توجه به تلاش برای مهار ویروس ، فشار تورمی را افزایش می دهد.

داربی در یادداشتی به مشتریان این شرکت افزود: “شوك ناشی از اختلال در زنجیره تأمین و عرضه (در چین) ممكن است مصرف كنندگان و شركتها را در پیش بینی محدودیت های بیشتر در مورد حمل و نقل ، برای ذخیره بیش از حد سوق دهد.”

در مورد بانک خلق چین ، انتظار می رود مانند هر بانک مرکزی دیگر هرگونه افزایش قیمت را در نتیجه اختلال موقتی در زنجیره تأمین و عرضه دنبال کند ، در حالی که هرگونه افزایش مداوم در نرخ تورم ، تلاشهای وی در حمایت از رشد اقتصادی را پیچیده تر خواهد کرد.

دیروز ، بانک مرکزی اظهار داشت که عملیات “مدیریت نقدینگی مورد نیاز را به موقع تأمین می کند تا سطح نقدینگی قابل قبول و کافی در سیستم بانکی حفظ شود.”

قابل توجه است که شاخص قیمت مصرف کننده در چین در ماه گذشته با افزایش 4.5 درصدی نسبت به سطح خود در ماه مشابه سال قبل یعنی همان نرخ افزایش در نوامبر گذشته. از طرف دیگر ، شاخص قیمت تولیدکننده (عمده فروشی) در ماه گذشته با 0.5 درصد کاهش در سال ، پس از افت 1.4 درصدی در نوامبر گذشته.

منبع خبر : اخبار امروز

کپی برداری از محتویات سایت فقط و فقط با ذکر منبع مجاز می باشد | ارتباط با ما by .