شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

افزایش ذخایر نفت خام ایالات متحده 

افزایش ذخایر نفت خام ایالات متحده

به گزارش سایت تحلیلی خبری اخبار امروز روز چهارشنبه قیمت نفت بسته است و بازار متاثر از نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا و افزایش سهام نفت خام در ایالات متحده است ، اما صحبت می شود که اوپک ممکن است با کاهش تولید ، ضررها را محدود کند.

معاملات آتی نفت خام برنت با 30 سنت یا 0.5٪ درصد به پایان رسید تا در تسویه 59.81 دلار در هر بشکه تسویه شود.

معیارهای خام ایالات متحده قراردادهای نفت خام West Texas Intermediate 15 سنت یا 0.3٪ یا 53.33 دلار در هر بشکه بسته شدند.

بازارهای مالی در تلاشند تا ضمن تأثیرگذاری ویروس کرونا در خارج از چین ، که تعداد کشته ها همچنان در حال افزایش است ، تأثیرات اقتصادی را ارزیابی کنند.

خطوط هوایی عمده ، از جمله هواپیمایی آمریکایی ، بریتیش ایرویز و لوفت هانزا ، پروازهای مستقیم به و از چین را به دلیل شیوع ویروس متوقف کردند.

از طرف دیگر ، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در گزارشی اعلام كرد كه سهام نفت خام در آمریكا بیش از حد انتظار هفته گذشته افزایش یافته است ، در حالی كه سهام بنزین پرش كردند و برای دومین هفته متوالی به ركورد بالاترین رسیدند.

وزارت اطلاعات افزود: ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 24 ژانویه 3.5 میلیون بشکه افزایش یافته و پالایشگاه ها نرخ بهره را کاهش می دهند و تقاضا برای بنزین و دیزل کاهش یافته است.

سهام بنزین برای دوازدهمین هفته پیاپی به 261.2 میلیون بشکه رسید ، بالاترین سطح تاکنون.

منابع اوپک اظهار داشتند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت می خواهد کاهش تولید را که در حال حاضر برنامه ریزی شده تا پایان ماه مارس آینده ادامه دارد ، حداقل تا ژوئن آینده گسترش دهد.

اگر تقاضا برای نفت خام به دلیل ویروس کرونا به میزان قابل توجهی کاهش یابد ، ممکن است کاهش یابد.

منبع خبر:اخبار امروز