جمعه. فوریه 21st, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

دروسوفیلا معمای “ذخیره چربی” را در زنان و مردان حل می کند

دروسوفیلا معمای “ذخیره چربی” را در زنان و مردان حل می کند

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروزوقتی تعیین می شود چطور زنان و مردان چربی های مختلفی را ذخیره می کنند ، ممکن است مگسهای میوه برای نگه داشتن کلید معلوم شود.

انسان ها و Drosophila به طور شگفت آور از نظر ژنتیکی شبیه به هم هستند و تقریباً 75٪ از ژن های بیماری انسان در پرواز یافت می شوند.

در مطالعه جدیدی که اخیراً در ژورنال “Plus Biology” منتشر شده است ، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بریتانیا کلمبیا از Drosophila برای یافتن یک کشف ژنتیکی در مورد تفاوت بین چربی ذخیره سازی نر و ماده در بدن و سوخت و ساز آن استفاده کردند.

در اکثر حیوانات ، زنان بیش از نرها چربی ذخیره می کنند ، و روند مشابهی بین زنان و مردان وجود دارد ، و گرچه این تفاوت در متابولیسم چربی بین زنان و مردان تا حدودی با شیوه زندگی توضیح داده شده است ، عوامل بیولوژیکی مانند هورمونهای جنسی و کروموزومهای جنسی نیز نقش خود را دارند.

تحقیقات زیادی صدها ژن متابولیسم چربی را که تحت تأثیر هورمونهای جنسی و کروموزومهای جنسی قرار دارند ، شناسایی کرده اند ، اما اطلاعات کمی در مورد اینکه کدام یک از این ژن ها باعث ذخیره نژاد چربی در مردان و زنان مختلف می شود ، مشخص نیست.

از آنجا که نزدیک به 75٪ از ژنهای بیماری زا انسان به طور مشابه در Drosophila یافت می شود ، محققان به مگس های ماده نگاه کردند و دریافتند که این ماده نیز چربی بیشتری نسبت به نرها را ذخیره می کند ، و آنها را کندتر متابولیزه می کند ، و این باعث می شود آنها برای ایده آل برای غنی سازی درک ژنهایی که بر تفاوت های زن و مرد تأثیر می گذارد ، باشد. فرآیندهای اساسی سلولی مانند متابولیسم چربی.

محققان از طریق آزمایشاتی که روی Drosophila انجام گرفت ، موفق به تعیین ژن متابولیسم چربی شدند که تفاوت بین نر و ماده را در ذخیره چربی ها تنظیم می کند. زن و مرد در جنبه های دیگر توسعه و فیزیولوژی.

این مطالعه مقدماتی است و محققان امیدوارند با شناسایی ژن هایی که توضیح می دهد چرا مردان و زنان مقادیر مختلفی از چربی دارند ، آنها بهتر می توانند درک کنند که چرا زنان و مردان در خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با ذخیره چربی غیر طبیعی مانند بیماری های قلبی عروقی و جنسیت تفاوت دارند.

منبع خبر : اخبار امروز