چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

صادرات هنگ کنگ برای اولین بار در 13 ماه افزایش یافته است

صادرات هنگ کنگ برای اولین بار در 13 ماه افزایش یافته است

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزصادرات هنگ کنگ در دسامبر 2019 افزایش یافته است ، پس از کاهش 13 ماه ، طولانی ترین دوره از سال 2016 ، به عنوان تصویب توافق نامه تجارت بین ایالات متحده و چین به ثبات تجارت در سراسر آسیا کمک کرد.

براساس خبرهای “بلومبرگ” ، براساس بیانیه دولت صادر شده در روز پنجشنبه ، صادرات در طی ماه گذشته به 351.3 میلیارد دلار هنگ کنگ افزایش یافته است که نسبت به سال گذشته 3.3٪ افزایش داشته است.

طبق گفته 6 اقتصاددان که توسط بلومبرگ مورد بررسی قرار گرفته است ، انتظار می رود متوسط ​​رشد 2.7٪ باشد.

واردات با 1.9 درصد کاهش به 383.8 میلیارد دلار هنگ کنگ رسید و کسری تجارت از ماه قبل به 32.5 میلیارد دلار هنگ کنگ افزایش یافت.

مودی از پایین آمدن رتبه اعتباری هنگ کنگ از AA به AA2 خبر داد که می تواند در طولانی مدت به اعتبار اقتصادی هنگ کنگ آسیب برساند و به آشفتگی مالی در این شهر منجر شود.

مودی گزارش داد که دلیل کاهش اعتبار اعتبار هنگ کنگ ، ناکارآمدی قوه مجریه و بازوی مقننه دولت در هنگ کنگ با آشفتگی های اخیر است ، که نشان می دهد موسسات حکومتی ضعیف تر از تخمین های قبلی مودی هستند.

در همین حال ، مودی چشم انداز هونگ کونگ را از “منفی” به “پایدار” تنظیم کرد ، این بدان معناست که انتظار نمی رود در شش ماه آینده تغییری در اعتبار اعتباری این شهر ایجاد کند.

هنگ کنگ از ژوئن گذشته هنگامی که اعتراضات ضددولتی درمورد قانون جدید اخراج مردان تحت تعقیب به سرزمین اصلی صورت گرفت ، تظاهرات و آشفتگی را به لرزه درآورد که مخالفان آن را در رابطه با مقامات مرکزی در پکن تهدیدی برای استقلال شهر می دانند.

چند روز پیش ، کری لام ، رئیس اجرایی هنگ کنگ ، گفت که اعتراضات در شهر های تحت کنترل چین با ماه ها باعث شده است تا موقعیت وی به عنوان یک مرکز مالی جهانی تضعیف نشود.

وی افزود: “قدرت و تاب آوری شهر درست مانند سیستم های مالی ما تضعیف نشده است با وجود این که ما با ناآرامی های اجتماعی و چالش های بزرگی روبرو شده ایم.”

منبع خبر : اخبار امروز