دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

قربانیان کرونا به 170 کشته و 7111 زخمی در چین افزایش یافته است

قربانیان کرونا به 170 کشته و 7111 زخمی در چین افزایش یافته است

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزروز پنجشنبه ، تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین به 170 نفر افزایش یافت که بیش از هزار عفونت جدید ثبت شده است.

به گفته مقامات چینی ، 37 مورد کشته شدن اضافی با کروناویروس جدید در استان مرکزی هوبی ، مرکز این ویروس کشنده تنفسی کشنده ، که بر اثر اپیدمی در کشور منجر به مرگ تعداد 170 نفر شده است ، ثبت شده است.

همچنین 1032 مورد جدید ویروس در همین استان ثبت شده است که تعداد کل عفونت ها در چین را به 7111 مورد تایید رسانده است.

روز پنج شنبه ، کمیسیون مبارزه با فساد چین تأیید کرد که هر مقام رسمی که نتواند وظیفه خود را در مبارزه با ویروس جدید کرونا انجام دهد ، به شدت مجازات می کند.

کمیته بازرسی انضباطی مرکزی در وب سایت خود اعلام کرده است که هر کس دستورالعمل رئیس جمهور شی جینپینگ را در زمینه مبارزه با ویروس به طور مؤثر اجرا نکند ، مجازات خواهد شد و افزود: این مجازات شامل کسانی خواهد شد که از وظایف خود غفلت می کنند و از صندوق های نجات و مواد سوء استفاده می کنند.

حداقل 15 کشور دیگر عفونت کرونا را تشخیص داده اند. با نظارت بر اولین مورد عفونت در تبت ، موارد ابتلا به کرونا در هر استان و منطقه در سرزمین اصلی چین مشاهده می شود.

سازمان بهداشت جهانی قرار است روز پنجشنبه یک جلسه بسته در ژنو برگزار کند تا تصمیم بگیرد که آیا گسترش سریع ویروس اکنون یک اورژانس جهانی است یا خیر.

Tidros Adhanom Gebresos ، مدیرکل WHO ، روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به آلمان ، ویتنام و ژاپن گفت: “تکامل ویروس در چند روز گذشته به ویژه در برخی کشورها باعث نگرانی ما شده است.”

وی افزود: اگرچه تعداد خارج از چین هنوز هم نسبتاً اندک است ، اما پتانسیل بسیار بیشتری برای شیوع دارند.

شرکت رادیو و تلویزیون ژاپن اعلام کرد: یک هواپیمای دوم که ژاپنی ها را از ووهان حمل می کرد و با 9 نفر با علائم تب یا سرفه در ژاپن فرود آمد.

توکیو هواپیمای دیگری را در پرواز چارتر برای تخلیه اتباع خود ارسال کرده بود و قرار است هواپیمای سوم نیز ارسال شود.

شرکت رادیو و تلویزیون ژاپن به نقل از وزارت بهداشت اظهار داشت: تأیید شده است که سه ژاپنی که در هواپیما اول قرار داشتند ، روز پنجشنبه به این ویروس آلوده شده بودند ، اما این دو مورد هیچ علامتی از خود نشان ندادند.

ایالات متحده حدود 200 آمریکایی را از ووهان ، پایتخت استان هوبئی چین ، که بیشتر موارد در آن متمرکز است ، تخلیه کرده است. فرانسه ، انگلیس و کانادا تخلیه های مشابه ترتیب داده اند.

پیامدهای ویروس به اقتصاد چین ، دومین کشور بزرگ جهان ، به شدت متوقف شد که شرکت ها سفرهای کاری را متوقف کردند و گردشگران بازدیدهای خود را لغو کردند.

چندین شرکت هواپیمایی از جمله British Airways ، Lufthansa ، Air Canada و American Airlines پروازها را به حالت تعلیق درآوردند.

منبع خبر : اخبار امروز