دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ويروس كرونا با قيمت طلا صعود مي كند

ويروس كرونا با قيمت طلا صعود مي كند

روز پنجشنبه ، طلا به سود خود در جلسه قبلی ادامه داد ، زیرا سرمایه گذاران به دلیل افزایش ترس از اینکه ویروس کرونا که در چین متمرکز است ، دارایی های پناهگاه ایمن را خریداری کردند ، بر رشد اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد.

در 1018 GMT ، طلا در معاملات نقدی با 0.2٪ افزایش به 1579.44 دلار در هر اونس پس از افزایش 0.7٪ در روز چهارشنبه ، در حالی که معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.5٪ افزایش به 1578.60 دلار رسید.

سهام در سراسر جهان سقوط کرد ، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت آلمان نزدیک به پایین 3 ماهه و بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از پایین ترین سطح خود از 10 اکتبر 2019 کاهش یافت.

یک اقتصاددان دولتی در چین دیروز ، چهارشنبه ، اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس که تاکنون 170 نفر را کشته و در بیش از 10 کشور جهان گسترش یافته است ، ممکن است رشد اقتصادی این کشور 5٪ یا حتی بیشتر کاهش یابد.

رئیس جمهور فدرال رزرو ، جروم پاول در یک کنفرانس خبری پس از تصمیم گسترده بانک انتظار داشت که نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند ، خطر کند شدن در چین را در کوتاه مدت به دلیل ویروس از جمله ایالات متحده اذعان کرد.

طلا ذخیره ای با ارزش در مواقع عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی است.

سازمان بهداشت جهانی قصد دارد روز پنجشنبه جلسه‌ای را برگزار کند تا تصمیم بگیرد که آیا این شیوع یک بیماری اضطراری جهانی است یا خیر.

سرمایه گذاران نیز منتظر تصمیم سیاست پولی هستند که امروز توسط بانک مرکزی انگلیس صادر می شود ، زیرا به نظر می رسد بانک مرکزی نزدیک به 3 سال است که برای اولین بار در حال کاهش نرخ بهره است.

نرخ بهره پایین باعث کاهش هزینه نگه داشتن فلز گرانبها بدون بازگشت می شود.

با توجه به سایر فلزات گرانبها ، پالادیوم پس از برخورد به رکورد بالای 2582.19 دلار در تاریخ 20 ژانویه به دلیل نگرانی از عرضه ، 0.2٪ به $ 2،284.08 دلار در هر اونس از دست داد.

روز چهارشنبه ، نوریلسک نیکل روسیه گفت صندوق جهانی پالادیوم این کشور 3 تن آلیاژ پالادیوم را از موجودی فعلی خود به بازار ارائه می دهد تا به عنوان تنگاتنگ تأمین اعتبار کوتاه مدت شود.

نقره با 1.1٪ افزایش به 17.72 دلار در هر اونس رسید ، در حالی که پلاتین با 0.6٪ کاهش به 968.62 دلار رسید.