جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

19 فلسطینی در درگیری با اسرائیل در کرانه باختری زخمی شدند

19 فلسطینی در درگیری با اسرائیل در کرانه باختری زخمی شدند

به گزارش سرویس اخبار  سیاسی سایت اخبار امروزروز پنجشنبه در مناطق جداگانه کرانه باختری 19 فلسطینی زخمی شدند.

هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که این زخمی ها پس از درگیری ها در ورودی شمالی شهر البیره در کرانه باختری مرکزی ، شهر سایر ، شهر هبرون (جنوب) و شهر کافر قدوم (شمال) ثبت شده است.

وی افزود: در اثر استنشاق گاز اشک آور 6 نفر در اثر اصطکاک گاز اشک آور زخمی شدند و 12 نفر دیگر نیز در اثر استنشاق گاز اشک آور زخمی شدند ، در حالی که یک فلسطینی با سنگی که توسط یک شهرک نشین اسرائیلی پرتاب شده بود ، مورد اصابت قرار گرفت.

وی افزود: در بین مجروحان ، یک پسر 15 ساله در جریان درگیری ها در شهرک کافر قدوم با یک گلوله فلزی پوشیده از لاستیک زخمی شد.

و هلال احمر فلسطین خاطرنشان كرد كه 8 نفر از مجروحان برای مداوا به بیمارستانها منتقل شده اند.

برای سومین روز متوالی ، سرزمین های فلسطین شاهد راهپیمایی ، اعتراض و درگیری با نیروهای اشغالگر اسرائیل بودند.

ارتش اشغالگر دیروز ، چهارشنبه ، اعلام کرد که بیشتر نیروهای خود را به کرانه باختری و مرزهای نوار غزه بفرستد.

و در اورشلیم شرقی اشغالی ، پلیس اسرائیل اعلام کرد که آنها آماده سازی نماز جمعه در مسجد مبارک الاقصی وضعیت هوشیاری خود را مطرح کرده اند.

پلیس اسرائیل قول داده است از زور برای سرکوب هرگونه اعتراض فلسطین استفاده کند.

41 فلسطینی در درگیری هایی که روز چهارشنبه بین نیروهای اشغالگر اسرائیل و فلسطینی ها عصبانی از “توافق قرن” در کرانه باختری رخ داد ، زخمی شد.

ترامپ روز سه‌شنبه گذشته جزئیات برنامه صلح خود در خاورمیانه را که از مدیالیتی معروف به “معامله قرن” شناخته شده است ، اعلام کرد و توضیح داد که دیدگاه وی برای برقراری صلح بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها با دیدگاههای قبلی متفاوت است و این مبتنی بر دو کشور فلسطین و اسرائیل است و این که اورشلیم اشغالی پایتخت متحد اسرائیل است.

ترامپ افزود: نخست وزیر اسرائیل او را از توافق خود برای شروع مذاکره مستقیم با فلسطینیان آگاه کرد و افزود: “ایالات متحده شهرکها را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت می شناسد.”

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ اظهار داشت كه برنامه وی برای فلسطینی ها رونق خواهد یافت و نیاز آنها به كمك را از بین می برد و این طرح طبق گفته ترامپ بیش از یك میلیون شغل برای فلسطینی ها در یك سال ایجاد می كند.

منبع خبر : اخبار امروز