دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

طلا پس از بیانیه “بهداشت جهانی” درباره کرونا  پایین کشید

طلا پس از بیانیه “بهداشت جهانی” درباره کرونا  پایین کشید

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :   قیمت طلا سقوط کرد ، روز جمعه ، پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که اقدامات انجام شده توسط چین ممکن است شیوع ویروس کرونا را کنترل کند ، و بررسی ها نشانگر ثبات در دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

اما این فلز گرانبها از ابتدای این ماه 3.7 درصد افزایش یافته است و به سمت ثبت بهترین سود ماهانه از ماه اوت سال 2019 برپا می شود ، در حالی که شیوع این بیماری همه گیر باعث ترس از کند شدن رشد اقتصادی جهانی شده است.

در ساعت 0646 به وقت گرینویچ ، طلای نقره با 0.1 درصد کاهش یافت و به 1572.96 دلار در هر اونس رسید ، در حالی که معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.7 درصد کاهش به 1.578.30 دلار رسید.

روز پنجشنبه ، سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد كه شیوع ویروس كرونا به یك شرایط اضطراری جهانی تبدیل شده است ، اما با محدودیت در سفر یا تجارت با چین مخالفت كرد و گفت كه اقدامات انجام شده توسط پكن قادر به تغییر اوضاع است.

ویروس جدید کورونا تاکنون 213 نفر را در چین کشته و حداقل در 22 کشور گسترش یافته است ، در حالی که بسیاری از مناطق دومین اقتصاد بزرگ جهان را با جداسازی ، محدود کردن مسافرت و بسته شدن شرکت ها فلج کرده است.

طلا در مواقع عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی ، پناهگاه امن محسوب می شود.

سهام آسیا اندکی افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران امیدوار بودند که به زودی اپیدمی چینی مهار شود.

در حالی که نظرسنجی ها ثبات فعالیت کارخانه ها و شرکت های خدماتی چینی را در این ماه پس از بهبود بیشتر احساسات نشان می دهد.

دلار در برابر سبد ارز افزایش یافت و این باعث می شود هزینه فلز زرد به دارندگان بقیه ارزها کاهش یابد.

برای سایر فلزات گرانبها ، پالادیوم با 0.1 درصد کاهش به 2307.02 دلار در هر اونس رسید.

قیمت فلز از ابتدای این ماه 19٪ در حال افزایش است که بهترین عملکرد از نوامبر 2016 است ، اما این هفته حدود 5٪ کاهش یافته اند.

نقره با 17.82 دلار حل و فصل شد و در هفته 1.4 درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد از هفته منتهی به 6 دسامبر 2019 است.

پلاتین با 0.1٪ کاهش به 976.16 دلار رسید و برای عقب نشینی 2.5٪ در هفته ، بزرگترین افت از ابتدای ماه نوامبر است.

منبع خبر : اخبار امروز