پنج. فوریه 20th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

فرمانده AFRICOM از اروپایی ها می خواهد تا مسئولیت سواحل آفریقا را به عهده بگیرند

فرمانده AFRICOM از اروپایی ها می خواهد تا مسئولیت سواحل آفریقا را به عهده بگیرند

ایالات متحده از شرکای اروپایی خود خواسته است که به فرانسه در ساحل آفریقا کمک کنند ، در حالی که واشنگتن به دنبال کاهش حضور نظامی خود در این قاره است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری اخبار امروز : ژنرال استفان تاونسند ، فرمانده فرماندهی فرماندهی ارتش آمریكا در آفریقا (آفریقا) گفت: “اروپایی ها باید این چالش را برعهده بگیرند و کارهای بیشتری را در ساحل انجام دهند تا فرانسه را یاری دهند.”

تاونسند با بیان اینکه اقدامات تروریستی در ساحل دائما در حال افزایش است ، اظهار داشت: “در زمان افزایش خشونت ، اگر نیروهای خود را به طرز شتابزده ای برای حمایت از فرانسه عقب نشینی کنیم ، اوضاع در مسیر درست پیش نمی رود.”

فرمانده AFRICOM تصریح کرد: سوخت گیری هوایی هواپیماهای فرانسوی و عملیات لجستیکی بخش هایی است که کشورهای اروپایی می توانند جایگزین ایالات متحده در ساحل شوند.

دوشنبه گذشته ، فرانسه از ایالات متحده خواست تا به پشتیبانی از عملیات خود علیه تروریست ها در غرب آفریقا ادامه دهند.

درخواست فرانسه پس از گزارشات در “نیویورک تایمز” منتشر می شود که حاکی از آن است که ایالات متحده در نظر دارد خروج از منطقه را در نظر بگیرد.

وزیر دفاع فرانسه ، فلورانس بارلی گفت که وی در نشستی در واشنگتن با همتای آمریکایی خود مارک اسپر ، که یک بررسی گسترده از تعهدات خارجی را انجام داده است ، مطرح کرد.

این چشم انداز باعث نگرانی پاریس شده است ، که به دلیل نیروهای 4500 نفری در ساحل به تجهیزات اطلاعاتی و لجستیکی ایالات متحده متکی است.

منبع خبر:اخبار امروز