پنج. فوریه 20th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

قیمت نفت با غلبه بر نگرانی های کورونا افزایش می یابد

قیمت نفت با غلبه بر نگرانی های کورونا افزایش می یابد

به گزارش سایت تحلیلی خبری اخبار امروزقیمت نفت در روز جمعه ، پس از ضررهای شدید این هفته ، صعود کرد ، زیرا سازمان بهداشت جهانی با اعلام محدودیت های سفر و تجارت در اعلام وضعیت اضطراری جهانی بر اثر شیوع ویروس کورونا مخالفت کرد.

قیمت نفت تا پنجشنبه هفته جاری تقریباً 4٪ کاهش یافت و قبل از بازیابی با توجه به سرمایه گذاران و دلالان که نگران چگونگی انتشار ویروس بر تقاضا برای روغن و محصولات آن هستند ، به پایین ترین سطح در 3 ماه رسیده است.

معاملات آتی نفت خام برنت 1.16 دلار افزایش یافت و در 0532 GMT به 05.33 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که در جلسه قبل 2.5 درصد افت کرد. برنت در هفته همچنان 2٪ کاهش دارد.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس ایالات متحده با 1.06 دلار افزایش به 53.20 دلار در هر بشکه. قرارداد خام روز پنجشنبه 2.2٪ و در هفته جاری 1.8٪ سقوط کرد.

مارگارت یانگ ، تحلیلگر بازار در CMC Markets ، گفت: “تصمیم WHO … که مخالف محدودیت های سفر و تجارت علیه چین است ، اعتماد به نفس بازار را تقویت کرده است ، حتی اگر این سازمان اضطراری جهانی را اعلام کند.”

سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد كه شیوع ویروس كرونا در چین كه بیش از 200 نفر را در آنجا كشته و در حدود 18 كشور گسترش یافته است ، هم اكنون یك اورژانس بهداشت عمومی است.

با وجود بهبود قیمت امروز ، تحلیلگران همچنان محتاط هستند و در صورت ادامه ویروس ، در مورد خطرات نزولی بیشتر هشدار می دهند.

منبع خبر:اخبار امروز