جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

مسابقه آلمانی و فرانسه برای ایجاد واکسن برای ویروس کرونا

مسابقه آلمانی و فرانسه برای ایجاد واکسن برای ویروس کرونا

به گزارش سایت تحلیلی خبری اخبار امروز”  مقامات تحقیقاتی در آلمان و فرانسه از تلاش های خود برای تهیه واکسن جدید علیه ویروس جدید کرونا خبر دادند که تاکنون 213 نفر در چین کشته شده است.

وزیر تحقیقات علمی آلمان ، آنا کارلیچایک ، روز جمعه گفت که انتظار دارد طی چند ماه واکسن جدیدی علیه ویروس جدید کرونا ایجاد کند.

وی افزود: اگر می خواهیم این بیماری را مهار کنیم ، مطلوب است که در مدت زمان نسبتاً کوتاهی واکسن بزنیم و فرض می کنیم که این کار طی چند ماه انجام می شود.

این اظهارات پس از آن منتشر شد كه شركت بیو دارویی Kyorvac AG و اتحاد نوآوریهای آمادگی برای ابتلا به بیماری همه گیر ، اعلام كردند كه آنها برای تهیه واكسن علیه ویروس با هم كار می كنند.

در فرانسه ، یک مقام انستیتوی پاستور روز جمعه گفت این موسسه به دنبال ایجاد واکسن برای درمان ویروس کرونا است.

کریستوف دانور اظهار داشت که واکسن ممکن است ظرف 20 ماه در دسترس باشد.

سویه جدید این ویروس پس از کشته شدن 213 نفر در چین ، مرز را به کشورهای دیگر منتقل کرده است ، در حالی که این خطر سر خود را گسترش می دهد و کارشناسان بهداشت را آزار می دهد.

دانشمندان و کارشناسان بر این باورند که این ویروس از اواخر سال گذشته در یک بازار مواد غذایی در شهر چین ووهان ، جایی که حیوانات وحشی به طور غیرقانونی به فروش می رسید ، سرچشمه گرفت.

کارشناسان بهداشتی گمان می کنند که اولین شیوع ویروس ممکن است در خفاش ها بوده و سپس به انسان منتقل شود ، احتمالاً از طریق یک نوع ارگانیسم دیگر.

سازمان بهداشت جهانی چند مورد از بیماری ذات الریه در ووهان را در پایان ماه دسامبر گزارش داد.

یک هفته بعد ، مقامات چین تأیید کردند که ویروس جدیدی را شناسایی کرده اند.

ویروس کرونا را می توان از فردی به فرد دیگر منتقل کرد ، اما هنوز مشخص نیست که عفونت به راحتی چگونه منتقل می شود.بیشتر این موارد افرادی بودند که در ووهان ، اعضای خانواده از بیماران آلوده یا کارمندان پزشکی بودن

منبع خبر:اخبار امروز