جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

40 میلیارد دلار درآمد مایکروسافت در 3 ماه

40 میلیارد دلار درآمد مایکروسافت در 3 ماه

مایکروسافت به لطف رشد درآمد محاسبات ابری لاجورد در میان نبرد شدید با واحد ابری آمازون ، فروش و سود سه ماهه را بالاتر از انتظارات تحلیلگران وال استریت اعلام کرد.

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز  بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان در سه ماهه دوم سال مالی خود 2020 با درآمد خالص 11.6 میلیارد دلار در مقایسه با درآمد 32.5 میلیارد دلار و سود خالص 8.4 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2019 درآمد 36.9 میلیارد دلار را در سه ماهه دوم سال مالی خود ثبت کرد. منتشر شده توسط پورتال عربی برای اخبار فنی.

هر سه گروه عامل این شرکت رشد کلی داشتند ، با Azure ، رقیب اصلی ابر آمازون ، افزایش 62٪ و درآمد Surface و LinkedIn LinkedIn به ترتیب 6٪ و 24٪.

مایکروسافت اظهار داشت که درآمد حاصل از Cloud Cloud ، ترکیبی از نسخه های Azure و Cloud از نرم افزارهایی مانند بسته Office ، به 12.5 میلیارد دلار رسیده است که از 9 میلیارد دلار در سال گذشته است.

تبدیل این شرکت به ابر باعث شد سهام آن در سال گذشته بیش از 50٪ افزایش یابد ، زیرا این شرکت باعث افزایش سود در مقابل شرکت پیشرو بازار آمازون شد و همچنین تهدیدات مربوط به برنامه های کلاسیک خود را از ورودی های جدید مانند گوگل برطرف می کند.

در سال 2019 ، مایکروسافت 22٪ از بازار زیرساخت رایانش ابری را بدست آورد ، در مقایسه با آمازون 45٪ و گوگل 5٪.

واحد Cloud Smart شرکت که شامل لاجورد است ، اعلام کرد که درآمد آن در سه ماهه 27٪ به 11.9 میلیارد دلار افزایش یافته است و واحد بهره وری و عملیات تجاری آن ، که شامل شبکه اجتماعی LinkedIn است ، 11.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

درآمد واحدی که دارای ویندوز است 13.2 میلیارد دلار بوده که 2٪ افزایش داشته و فروش ویندوز نسبت به سال گذشته به دلیل کمبود تراشه رایانه های اینتل کاهش یافته است ، اما سازنده تراشه هفته گذشته اعلام کرد که بیشتر نگرانی های مربوط به عرضه را کاهش داده است.

منبع خبر : اخبار امروز