دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اسرائیل واردات محصولات کشاورزی از فلسطینیان را متوقف می کند

اسرائیل واردات محصولات کشاورزی از فلسطینیان را متوقف می کند

اسرائیل روز جمعه در پاسخ به تصمیم خود مبنی بر مسدود کردن خرید دام از تل آویو ، تصمیم گرفت تا واردات محصولات کشاورزی از فلسطینیان را متوقف کند.

به گزارش سرویس اخبار  سیاسی سایت اخبار امروزوزیر دفاع ، نفتالی بنت گفت که تصمیم متوقف کردن واردات محصولات کشاورزی از اراضی فلسطین از صبح یکشنبه آینده آغاز می شود.

وی در بیانیه ای اضافه کرد: “این تصمیم پس از عدم تلاش برای رفع بحران گوساله ها با طرف فلسطین ، که تا حد زیادی بر دامداران گاو در اسرائیل تأثیر گذاشت ، گرفته شد.”

در پاسخ به این تصمیم ، دولت فلسطین اعلام كرد كه “در مورد اعلام وزیر نفت اسرائیل ، نفتالی بنت ، اقدامات مناسب را انجام خواهد داد”.

ابراهیم ملامح سخنگوی دولت گفت: “دولت اقدام اسرائیل را مورد مطالعه قرار خواهد داد و نسبت به آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد.”

این تصمیم ناگهانی اسرائیل احتمالاً تأثیر عمده ای بر کشاورزان و تجار فلسطینی خواهد گذاشت.

در تاریخ 9 سپتامبر 2019 ، دولت فلسطین بخشنامه ای صادر کرد که ممنوعیت واردات دام از بازار اسرائیل ، اتکا به پرورش محلی و واردات از غیر اسرائیل است.

دولت فعلی فلسطین قدم های خود را برای معافیت اقتصادی از اسرائیل در زمینه های انرژی و بهداشت تشدید کرده است ، زیرا با اردن توافق نامه ها و تفاهم نامه هایی را با مصر امضا کرده است تا جایگزین بیمارستان های اسرائیل شود.

این تصمیم پس از تصمیم دولت اسرائیل برای الحاق اراضی فلسطین در کرانه باختری ، در اوج بحران سیاسی بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین قرار گرفت.

براساس آمار دفتر مرکزی آمار فلسطین ، متوسط ​​واردات سالانه فلسطین از اسرائیل سالانه حدود 3.2 میلیارد دلار است ، در حالی که فلسطین سالانه 875 میلیون دلار به اسرائیل صادر می کند.

منبع خبر : اخبار امروز