چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اردن واردات محصولات حیوانی و گیاهی از چین را متوقف می کند

اردن واردات محصولات حیوانی و گیاهی از چین را متوقف می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  روز یکشنبه ، مقامات اردن پس از شیوع ویروس جدید کرونا ، واردات محصولات حیوانی و گیاهی از چین را متوقف کردند.

کریم الحسامی ، مدیر مجوزها و مراکز مرزی در وزارت کشاورزی اردن با بیان اینکه این تصمیم از زمان انتشار شیوع ویروس کورونا در چین گرفته شده است ، گفت: این تصمیم از زمان اعلام خبر شیوع ویروس کورونا در چین گرفته شده است و خاطرنشان کرد: این مورد بررسی خواهد شد ، تا زمانی که ما پیگیر تحولات اوضاع نباشیم.

وی در بیانیه مطبوعاتی تأیید کرد که مجوزهای واردات از چین فعلاً به حالت تعلیق در آمده است.

بانک مرکزی چین مجموعه اقدامات را با هدف کمک به شرکت ها ، بانک ها و افراد آسیب دیده از شیوع ویروس جدید کرونا اعلام کرد.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از بانک مرکزی گفته است که از روز دوشنبه 1.2 هزار میلیارد یوان (174 میلیارد دلار) به بازار تزریق خواهد کرد.

چین روز یکشنبه شاهد افزایش شدید تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا بود ، زیرا آمارهای رسمی نشان می دهد که تعداد کشته ها به 304 نفر رسیده است ، پس از آن که روز گذشته 259 نفر بود.

رسانه های رسمی گزارش دادند که تعداد موارد تایید شده ویروس به 14380 مورد افزایش یافته است ، زیرا بیشتر موارد جدید در استان هوبی مرکزی چین ، جایی که این ویروس برای اولین بار در ماه دسامبر ظاهر شده است ، ثبت شده است.

این ویروس علیرغم اقدامات شدید برای جلوگیری از شیوع آن ، از جمله ممنوعیت سفر استانی و قرنطینه در ده ها شهر در چین رواج دارد.

قرار است مدارس ، کارخانه ها و دفاتر سراسر چین حتی با پایان تعطیلات هفتگی قمری سال نو قمری تعطیل باقی بمانند.

منبع خبر : اخبار امروز