جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

روسیه توافق “معافیت ویزای توریستی” با چین را به حالت تعلیق درآورد

روسیه توافق “معافیت ویزای توریستی” با چین را به حالت تعلیق درآورد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :به گزارش روسیه امروز ، دولت روسیه توافق نامه منعقد شده بین روسیه و چین را برای سفرهای گروهی توریستی معاف از ویزا ، با توجه به شیوع ویروس جدید “كرونا” ، معطوف كرد.

و تصمیمی که روز شنبه در وب سایت رسمی دولت روسیه منتشر شده است اظهار داشت: “برای اطمینان از امنیت این کشور ، محافظت از سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع عفونت جدید ویروس کرونا در خاک روسیه ، تصمیم گرفتیم سفرهای توریستی بدون ویزا را که در توافق دولتهای روسیه و چین برای سفرهای گروهی معاف شده است ، به حالت تعلیق درآوریم.” از ویزا. ”

دولت همچنین به وزارت امور خارجه روسیه دستور داد كه پذیرش اسناد ، ثبت نام و صدور ویزای كار برای شهروندان چینی را به حالت تعلیق درآورد.

و مسکو در چارچوب مواجهه با “کرونا” و جلوگیری از نشت آن به روسیه ، اقدامات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه ای را برای مسافرانی که از چین وارد می شوند ، تأکید می کند.

و روسیه ، جمعه گذشته اعلام کرد که دو مورد از عفونت کورو ویروس در این کشور ثبت شده است ، و هر دو آنها شهروند چینی بودند.

صدمات تایید شده در چین از 11700 فراتر رفته است زیرا میلیون ها کارگر آماده می شوند که زادگاه خود را ترک کنند تا روز دوشنبه آینده پس از پایان تعطیلات سال نو قمری در شهرهای بزرگ به کار خود برگردند.

چین جمعه گذشته 2،102 پرونده جدید ثبت کرد ، از جمله 268 مورد جدی. تعداد کشته شدگان ناشی از ویروس تاکنون به 259 نفر رسیده است.

منبع خبر : اخبار امروز