دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

الجزایر پرواز خود به چین را به دلیل گسترش کرونا به حالت تعلیق در می آورد

الجزایر پرواز خود به چین را به دلیل گسترش کرونا به حالت تعلیق در می آورد

مقامات الجزایر ، عصر دوشنبه ، تصمیم گرفتند كه به دلیل شیوع ویروس كرونا ، همه پروازها به و از چین را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : شرکت هواپیمایی الجزایر پس از اتمام تخلیه 36 الجزایری که در ووهان گیر کرده بودند ، بیانیه ای مبنی بر تعلیق پرواز خود به چین صادر کرد ، که اکثر آنها دانشجوی این دانشگاه هستند.

مقامات الجزایر پس از ورود اتباع خود ، آنها را در هتل “الرئیس” در پایتخت منزوی کردند و هواپیمای حامل آنها را از ووهان چین جدا کردند و یک گروه متخصص از متخصصین هواپیما را تمیز کردند تا از شیوع عفونت جلوگیری کنند.

هفته گذشته ، براساس بیانیه ریاست جمهوری الجزایر ، عبدالمجید تابون رئیس جمهور الجزایر به همه نهادها دستور داد كه اقدامات لازم را برای شروع تخلیه فوری اعضای جامعه در ووهان انجام دهند.

این اقدام مقامات پس از تماس های پریشانی توسط الجزایری های مقیم شهر چین انجام شد و خواستار تسریع تخلیه آنها در سریع ترین زمان شدند.

طبق آمار رسمی ، چین از ابتدای سال جاری شاهد شیوع ویروس “کرونا” بود که تاکنون منجر به فوت حدود 362 نفر شده است و تعداد مبتلایان به این بیماری همه گیر به بیش از 17 هزار و 491 مورد رسیده است.

کشورهای جهان بعد از اعلام سازمان بهداشت جهانی “وضعیت اضطراری” در برابر پیش زمینه شیوع ویروس در سراسر جهان ، محدودیت های مسافرتی را برای بازگشت کنندگان از چین تقویت کرده اند ، و در بیش از 24 کشور جهان ده ها نفر را آلوده کردند.

این سازمان اظهار داشت که این ویروس در سطح جهان به “وضعیت اضطراری” تبدیل شده است ، اما اعلام کرده است که هیچ محدودیتی در سفر ندارد.

منبع خبر : اخبار امروز