شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تایلند از دریافت معالجه کرونا خبر داد

تایلند از دریافت معالجه کرونا خبر داد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : پزشکان تایلند روز یکشنبه گفتند که آنها با ترکیبی از داروهای آنفلوانزا و اچ آی وی ، در معالجه شدید موارد ویروس کرونا جدید موفق شده اند. ای در HIV (AIDS) ، نتایج اولیه ، در طی 48 ساعت از شروع درمان بهبود معنی داری نشان داد.

این پزشکان که از بیمارستان رجویوی در بانکوک هستند ، توضیح دادند که یک رویکرد جدید در معالجه کرونا ویروس موارد تعدادی از بیماران تحت مراقبت آنها را بهبود بخشیده است ، از جمله یک زن 70 ساله چینی اهل ووهان ، که 10 روز پیش عفونت وی را تأیید کرد.

این درمان شامل مخلوطی از دو دارو برای مقابله با ویروس HIV ، لپیناویر و ریتونوویر و همچنین دوزهای زیاد داروی آنفلوانزا اوسلتامیویر است.

“این یک روش درمانی نیست ، اما وضعیت بیمار به طور قابل توجهی بهبود یافته است” ، گفت: Kariyangaska Etepornoich ، متخصص در درمان ریوی در دانشگاه راجاتی.

وی افزود: نتیجه به طور کلی خوب است ، اما ما هنوز باید تحقیقات بیشتری انجام دهیم تا مشخص شود آیا این می تواند یک درمان باشد.

و مقامات بهداشت چینی قبلاً استفاده از درمان ایدز با آنفولانزا را برای مبارزه با کروناویروس شروع کرده اند ، و پزشکان تایلندی گفته اند که به نظر می رسد استفاده از 3 داروی در کنار هم باعث بهبود درمان می شود.

یک پزشک دیگر گفت: یک رویکرد مشابه با دو بیمار دیگر یکی از عوارض آلرژیک را تحت تأثیر قرار داده است ، اما دیگری بهبود یافته است.

سومساک اکسل ، مدیرکل دپارتمان خدمات پزشکی با اشاره به داروی آنزیم اوسلتامیویر گفت: “ما قبلاً از اقدامات بین المللی پیروی می کردیم اما پزشک دوز یکی از داروها را افزایش می داد.”

تایلند 19 مورد از ویروس جدید را ثبت کرده است ، 8 مورد از آنها بهبود یافته و به خانه بازگشتند ، و 11 مورد همچنان در بیمارستان بستری هستند.

سوماسك گفت: وزارت بهداشت روز دوشنبه جلسه ای را برای گفتگو در مورد درمان موفقیت آمیز وضعیت 70 ساله برگزار می كند ، اما گفت هنوز هنوز خیلی زود است كه بگوییم این رویكرد برای همه موارد قابل استفاده است.

منبع خبر : اخبار امروز