چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“شیطان 2” در اوایل سال 2021 با ارتش روسیه وارد خدمت می شود

“شیطان 2” در اوایل سال 2021 با ارتش روسیه وارد خدمت می شود

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که از اوایل سال آینده میلادی ، نیروهای خود را با موشک های بالستیک ICBM “Sarmat” آغاز خواهد کرد که “شیطان 2” نامیده می شود.

به گزارش روزنامه الکترونیکی رادیو ، الکسی کریوروچکو ، معاون وزیر دفاع روسیه گفت که اولین موشک های سمرات در سال 2021 وارد خدمت می شوند.

ویژگی های تاکتیکی و فنی موشک بالستیک سارمات برای اولین بار در جریان مجمع ارمیا 2019 که در پایتخت روسیه ، مسکو برگزار شد ، به نمایش گذاشته شد تا انواع و مدل های جدید سلاح و تجهیزات نظامی را به نمایش بگذارد.

و “شیطان 2” یک عنوان روسیه برای موشک Sarmat نیست ، بلکه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) آن را پیچیده ترین و دقیق ترین نامیده است.

برد موشک سرمت 18 هزار کیلومتر است ، در حالی که جرم آن به 208.1 تن می رسد و کلاهک آن حدود 10 تن است.

این موشک 35.5 متر طول و 3 متر قطر دارد ، در حالی که جرم سوخت 178 تن ثبت می کند و به واحدهای هدایت فردی به یک سر تقسیم شده مجهز شده است.

براساس گزارش های مطبوعات روسی ، نیروهای موشکی روسیه تا پایان سال جاری 30 موشک بالستیک از این نوع دریافت می کنند ، اما تا قبل از سال 2021 وارد خدمت نمی شود.

سامانه موشکی سرمات یک مجموعه استراتژیک نسل پنجم روسیه است که برای جایگزینی نیروهای R-36M (وووودشتیپ) در ارتش روسیه ایجاد شده است.

و 12 سال پیش ، روسیه یک برنامه اصلاحات گسترده نظامی را اتخاذ کرد که تسلیحات مجدد ارتش را به تصویب رساند ، جایی که در سال 2010 مقرر شد 317 میلیارد دلار از طریق سال 2020 پمپ شود تا فن آوری های نیرو را به 70 درصد ارتقا دهد.

براساس گزارش سی ان ان ، ارتش روسیه نسبت به همتای آمریکایی خود – رتبه اول در جهان – از نظر تعداد موشک های پرتاب موشک که به 3800 می رسد ، برتری دارد.

منبع خبر : اخبار امروز