شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

عفونت کرونا بر سهام چینی و بقای بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تأثیر می گذارد

عفونت کرونا بر سهام چینی و بقای بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تأثیر می گذارد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : با توجه به بازگشایی بورس سهام چین در روز دوشنبه ، پس از پایان تعطیلات سال نو قمری ، در میان نگرانی های گسترده در مورد شیوع ویروس در حال ظهور کرونا ، شاخص کامپوزیت شانگهای 8.7٪ سقوط کرد.

و مقامات چینی اعلام کردند که تعداد بیماران از 17 هزار نفر فراتر رفته است ، در حالی که از شمار تلفات ناشی از ویروس از عصر یکشنبه تاکنون از 360 نفر فراتر رفته است.

شاخص کامپوزیت شانگهای ضررهای خود را اندکی کاهش داد و در ساعت 11:30 به وقت محلی (05:30 GMT) ساعت 11:30 به وقت محلی (05:30 GMT) 8.1٪ از دست داد.

در حالی که شاخص اصلی در بورس شنژن 8.99٪ از ارزش خود را برای رسیدن به 1598.80 امتیاز از دست داد.

بورس هنگ کنگ موفق به مقاومت در برابر فشار شد ، زیرا Hang Seng با 0.17٪ افزایش به 26356.22 امتیاز رسید.

بانک مرکزی چین طی هفته آخر اقدامات متعددی را با هدف تثبیت اقتصاد اعلام کرد که از آن می ترسند تحت تأثیر قرنطینه و سرعت پرواز را کند کنند.

روز یکشنبه ، بانک مردم چین اعلام کرد که برای حفظ نقدینگی نقدی 1.2 هزار میلیارد یوان (173 میلیارد دلار) وارد اقتصاد خواهد شد.

ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان مرکزی چین در بازار غذاهای دریایی منتشر شد که گفته می شود حیوانات عجیب و غریب را برای مصرف به فروش رسانده است.

به دلیل تعطیلات سال نو قمری ، بورس اوراق بهادار شانگهای و شنژن از 24 ژانویه بسته شده است ، روز بعد از قرنطینه تحمیل شده توسط مقامات در عمل بر ووهان ، مرکز اپیدمی در مرکز این کشور.

روز جمعه قرار بود این دو مبادله به سر کار برگردند ، اما پکن تصمیم گرفت تعطیلات خود را 3 روز تمدید کند تا زمان بیشتری برای مبارزه بهتر با بیماری همه گیر بگذارد.

در طول تعطیلات ، شاخص های جهانی سهام به دلیل ترس سرمایه گذاران از عواقب احتمالی این بیماری همه گیر برای رشد در چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، در حال جمع آوری ضرر بودند.

اما در هر صورت ، سهام ذکر شده در بورس اوراق بهادار شانگهای و شنژن نمی توانند بیش از 10٪ در یک جلسه از دست بدهند ، زیرا در قوانین بازار مالی پیش بینی می شود که پس از رسیدن ضررهای آن به 10٪ ، تعلیق معاملات روی بورس باشد.

منبع خبر : اخبار امروز