شنبه. فوریه 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

لندن هرگونه توافقنامه تجاری را که برای رعایت قوانین اروپا لازم است ، رد می کند

لندن هرگونه توافقنامه تجاری را که برای رعایت قوانین اروپا لازم است ، رد می کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزگزیده هایی از سخنان نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، صبح دوشنبه نشان داد که وی امتناع خود را از انعقاد هرگونه توافق تجاری با اتحادیه اروپا که کشورش را ملزم به ادامه پایبندی به برخی از قوانین اروپایی می کند ، اعلام می کند.

با توجه به گزیده های منتشر شده توسط دفتر نخست وزیر یکشنبه شب ، جانسون در سخنان خود می گوید: “دیگر نیازی به توافق نامه تجارت آزاد که شامل پذیرش قوانین اتحادیه اروپا در رابطه با رقابت ، یارانه ها ، حمایت های اجتماعی ، محیط زیست و غیره باشد ، نیست و اتحادیه اروپا نباید موظف به پذیرش قوانین انگلیس باشد. داده شده است ”

پس از ترک اتحادیه اروپا عصر روز جمعه پس از 47 سال عضویت دشوار ، انگلیس مجبور است در روابط تجاری خود با اتحادیه در سطح تجاری و همچنین در زمینه های امنیتی ، ماهیگیری و آموزش تأمل کند. یک دوره 11 ماهه برای بحث در مورد همه اینها ، که با پایان دوره انتقالی پایان می یابد ، که لندن از تمدید آن امتناع می ورزد.

روز دوشنبه ، نخست وزیر بوریس جانسون قرار است دیدگاه خود را در مورد مکان جهانی انگلستان ارائه دهد.

همچنین انتظار می رود که میشل بارنیه مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا در همان روز اولویت های اتحادیه اروپا را فاش کند.

خروج انگلستان 3 و نیم سال پس از آنكه انگلیس 52 درصد رأی داد تا از اتحادیه در رفراندوم سال 2016 رأی دهند ، بیرون آمد.

در دوره 11 ماهه انتقالی خیلی تغییر نخواهد کرد ، زیرا دو طرف به دنبال مذاکره درباره روابط آینده هستند که شامل تجارت ، امنیت و همکاری سیاسی است.

منبع خبر : اخبار امروز